O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kreditori apsver iespēju prasīt «KVV Liepājas metalurga» maksātnespēju

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Foto: Evija Trifanova/LETA

AS «KVV Liepājas metalurgs» kreditori pašlaik nopietni apsverot iespēju pieprasīt Liepājas metalurģijas uzņēmuma maksātnespēju, to Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» atzina ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Pēc ministra sacītā, Ekonomikas ministrija pašlaik strādā pie iespējamajiem scenārijiem, kāda varētu būt Latvijas valdības rīcība attiecībā uz «KVV Liepājas metalurgu». Šos scenārijus skatīšanai valdībā plānots iesniegt 17.maijā.

Līdz tam «KVV Liepājas metalurga» akcionāri var iesniegt savus priekšlikumus uzņēmuma restrukturizācijai.

Ašeradens gan norādīja, ka «KVV Liepājas metalurga» aktivitātes pēdējā laikā ir strauji samazinājušās. Metalurģijas uzņēmumā praktiski apturētas visas darbības, atlaisti darbinieki. «Gaidīsim, vai tomēr akcionāri reaģēs,» teica ministrs, norādot, ka akcionāriem līdz 17.maijam vēl ir laiks «nopietna piedāvājuma iesniegšanai».

Ministrs piebilda, ka situācija metalurģijas tirgū pasaulē pakāpeniski sāk uzlaboties, proti, metāla izstrādājumu cenas sāk pieaugt.

Jau vēstīts, ka Ukrainas investori «KVV Group» ir pieņēmuši lēmumu par «KVV Liepājas metalurga» rūpnīcas konservāciju. Šādu lēmumu «KVV Group» vadība pieņēmusi, ņemot vērā to, ka saglabājas ilgtermiņa negatīvie faktori, kas rada šķēršļus uzņēmuma darbībai - «pasaules metalurģijas tirgu pārņēmusī krīze, parādsaistības nodrošinātajiem kreditoriem un valsts neieinteresētība sniegt atbalstu nozarei».

Iekonservējot rūpnīcu, «KVV Liepājas metalurgs» plāno atlaist ap 300 darbinieku, bet aptuveni 100 darbiniekus paturēs tā sauktajā dežūrrežīmā.

Jau ziņots, ka Valsts kase un Privatizācijas aģentūras (PA) meitasuzņēmums SIA «FeLM» noslēdza cesijas līgumu par valsts prasījuma pret «KVV Liepājas metalurgu» cedēšanu.

Prasījuma cedēšanas līgums tika noslēgts atbilstoši Ministru kabineta (MK) lēmumam, kas atļāva PA dibināt sabiedrību, kuras vienīgais darbības mērķis būs prasījuma pret «KVV Liepājas metalurga» pārvaldīšana.

Šā gada 22.martā MK nolēma atļaut PA dibināt sabiedrību, kurai Valsts kase cedēs valsts prasījumu pret «KVV Liepājas metalurgu». Cesijas līgums paredz, ka tiek cedēts valsts pamatsummas prasījums pret «KVV Liepājas metalurgu» ar visiem nodrošinājumiem un blakus prasījumiem. Šāds risinājums tika atbalstīts, pamatojoties uz konsultanta SIA «Deloitte Latvia» ieteikumu.

Cesijas līgums paredz, ka «FeLM» pakāpeniski nodrošinās valsts līdzekļu atgūšanu, restrukturizējot valsts prasījumu, kā arī izvērtējot nepieciešamību restrukturizēt uzņēmuma pamatdarbību kopumā. PA līdz 1.jūnijam ir jāpiedāvā risinājums, kā rīkoties ar «KVV Liepājas metalurgam» izsniegto valsts kredītu, lai valsts naudu atgūtu pārskatāmā nākotnē.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu