Fotoreportāža: Aizvadīta «Muzeju nakts»

FOTO: Kaspars Meinerts

21. maija vakarā no pulksten 19. muzeju durvis visā Latvijā atkal vēra starptautiskās akcijas «Muzeju nakts» viesiem. Šī gada akcijas tēma rosina mirkli pakavēties uz sliekšņa un pavērot, kādas durvis mēs veram – aicinošas, pārsteigumus sološas vai varbūt smagas, bijību raisošas. 

Portāls «Tvnet» novēroja, ka cilvēki rindās stāvēja jau pirms Muzeju nakts sākuma. Piemēram, pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja bija izveidojusies vairāk nekā 100 cilvēku gara rinda.

Kultūras ministrijas Muzeju nodaļas vadītājs Jānis Garjāns aģentūrai LETA sacīja, ka aptuvenu cilvēku skaitu paredzēts apkopot pirmdien, tomēr Muzeju nakts pasākumi bija ļoti apmeklēti.

«Muzeju nakts ir notikusi un izdevusies,» sacīja Garjāns, piebilstot, ka arī pats apmeklēja vairākus muzejus un par tiem bija vērojama liela iedzīvotāju interese.

Vakar Muzeju naktī muzeju «Rīgas birža» apmeklējuši 16 393 cilvēki, bet Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) - 11 875, liecina LNMM informācija sociālajā tīklā «Twitter».

LNMM arī informē, ka LNMM izstāžu zāli «Arsenāls» Muzeju naktī apmeklējuši 6295 cilvēki, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju - 6543 cilvēki, bet Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas dzīvokli-muzeju - 399 cilvēki.

Savukārt Cēsu novadā esošā Āraišu ezerpils sociālajā tīklā «Twitter» ziņo, ka Muzeju naktī bijuši 570 apmeklētāji.

Muzeju naktī Saeimas namā viesojās aptuveni 3000 apmeklētāju, lai aplūkotu ekspozīciju «Durvis no pagātnes uz nākotni #BrīvībasCeļš» un paraudzītos uz valsts neatkarības atgūšanas ceļa spilgtākajiem notikumiem un šodienas Latviju, informē Saeimas preses dienests.

Šogad akcijā piedalās 150 muzeji, tas ir lielākais muzeju skaits kopš akcijas sākuma 2005.gadā, kad tajā piedalījās 54 muzeji un cita profila institūcijas visā Latvijā. Kā katru gadu «Muzeju nakti» kuplina arī vairāki desmiti citu ar kultūras mantojumu saistītu institūciju sagatavotās programmas. 

Uz augšu