S 24.10.2020.

Foto: Augstvērtīgas rotas vērienīgā izstādē Rīgā

Rīgā  juveliermākslas salonā «Dimants» līdz 28.maijam apskatāma itāļu juvelieru nama «Luca Carati» izstāde, piedāvājot apskatīt vairāk nekā 170 izmeklētus priekšmetus no 16 nama labākajām kolekcijām. 

Izstādē ir iespēja apskatīt juvelieru nama elegantāko un slavenāko kolekciju pērles. Plié - trīsdimensiju ziedi-transformeri no vērtīgu dārgakmeņu iegulām. Bluebell - kuloni, gredzeni un auskari no baltā un rozā zelta, rotaslietas ar briljantiem un safīriem, kolekcija radītā par godu pazīstamās, tāda paša nosaukuma baleta kompānijas četrdesmitgadei. Etoile - dažādu izmēru piekariņi, gredzeni un auskari ar briljantiem. Wild Africa - zeltā iestrādātie baltie un konjaka krāsas briljanti, kuros attēloti Āfrikas plēsīgie dzīvnieki un daba. Tāpat izstādē pārstāvētas tādas kolekcijas kā Neoclassic, Leaves, Ginza, Tuttifrutti, Sakura, Clouds, Boa, Kate, Cabaret, Mademoiselle, Zoom/Portrait, Montaigne. Izstādes kurators ir Karlo Markalli (Carlo Marcalli) - juvelieru nama Luca Carati pārdošanas menedžeris un akcionārs un nama dibinātāja dēls.

«Luca Carati» rada rotaslietas no augstākās kvalitātes dimantiem. Nama eksperti īpašu uzmanību pievērš izejvielu iegādei. Pateicoties viņu pieredzei, vadošajos pasaules tirgos tiek izraudzīts tikai labākais. Īpaši svarīgi uzsvērt, ka visi "Luca Carati" dimanti tiek iegūti likumīgā ceļā un izvairoties no konfliktu zonām. Augstākās kvalitātes briljanti: baltajā un fantāziju krāsās visos iespējamajos variantos un slīpējumos - briljants, bagete, marķīzs un sapņu formas. Juvelieru nama koncepcijas pamatā - pašu labāko itāļu juvelieru tradīcijas gadsimtu garumā apvienojumā ar jaunākajām tehnoloģijām.

Daudzas kolekcijas iedvesmojusi daba: lapas, ziedi, zāle, oļi un mākoņi - kas ieskauj mūs kopš neatminamiem laikiem un atstāj tik pozitīvu ietekmi uz mums. Zelta un briljantu kuloni, auskari un gredzeni pēc formas atgādina mazas lapiņas, ko gaisā liegi šūpo vējš. Harmoniskajos un vieglajos gredzenos zelta ietvaros maigi iemirdzas onikss, rozā opāls, akvamarīns un briljanti. Rotu galvenie motīvi atgādina dzīvus tauriņus un zāles stiebrus. Rotaļīgās, sievišķīgās rotas pēc formas atgādina briljantu mākoņus, rotātus ar krāsainiem safīriem. Šie motīvi ir viegli nojaušami izstādē skatāmajās kolekcijās. Vairākas rotaslietas ir mūsdienīgas interpretācijas par baroku. Tās rada asociācijas, it kā jūs atrastos Versaļas pilī Luija XIV laikā.