Žirinovskis intervijā LTV: No Latvijas nekas pāri nepaliks. Tā tiks pilnībā iznīcināta

FOTO: Sputnik/Scanpix

Latvijas Televīzijas raidījumā «1:1» otrdienas vakarā tika demonstrēta intervija ar Krievijas politiķi Vladimiru Žirinovski, kurš pazīstams ar saviem asajiem izteikumiem pret pasauli un īpaši naidīgu attieksmi pret Baltijas valstīm. Arī šoreiz Žirinovskis brīdināja, ka Latvija tiks iznīcināta, jo šeit tiekot apspiestas krievu tiesības. 

Žirinovskis uzskata, ka Eiropas Savienības (ES) atbalsts Ukrainai ir maldinošs, jo Eiropa atbalstīja Hitleru līdz 1939.gada 1.septembrim.

«Sešus gadus fašistisku režīmu atbalstīja visa Eiropa. Un tālāk? Tālāk sākās Otrais pasaules karš un [Vāciju] pārstāja atbalstīt. Sašķēla Vāciju un pakāra galvenos vaininiekus. Tāpēc, ja Eiropa kaut ko atbalsta, tas nenozīmē, ka tas ir pareizi. ES veic noziegumu,» saka Žirinovskis.

Politiķis uzskata, ka Hitlera režīmu radīja neviens cits kā amerikāņi. «Eiropā pats galvenais bija neradīt Hitlera režīmu. To radīja Štifs. Jakovs Štifs, amerikāņu baņkieris. Par viņa naudu radīja. Arī Rokfellers un Rotšildi. Viņi visu izdarīja. Viņiem bija izdevīga fašistiska Vācija, lai to varētu konfrontēt ar Padomju Savienību,» izsakās Žirinovskis, kurš uzskata, ka mūsdienās atkārtojas ļoti līdzīgs scenārijs, kurā tika iejaukta Ukraina. «Mūsdienās vajadzēja apvērsumu Ukrainā, lai notiktu sadursme ar Krieviju. Pēc tam, kad Krievija sāktu uzvarēt, NATO iejauktos, pirmām kārtām Vācija. Tas viss ir ilglaicīgs scenārijs, desmitgadēm uz priekšu. Tāpēc tas viss ir zināms. Mēs redzam gatavošanos karam. Bet jūs to nesaprotiet. Jūs nez kāpēc uztrauc Krima. Jūs par sevi padomājiet!»

Žirinovskis arī draud, ka gadījumā, ja pret krieviem tiks uzsākta kāda pretdarbība, tad Krievijai būs jāīsteno kādi pasākumi. «Ekonomiski, diplomātiski un tā tālāk, bet kara gadījumā ar NATO, protams, Baltija būs pirmā, kas nonāks smagā stāvoklī. Jo pie jums tur ir bāzes, NATO tanki, NATO bruņotie spēki ir izvietoti - desmitiem tūkstoši. Pagaidām maz, bet ir gan Latvijā, gan Igaunijā, Lietuvā. Protams šīs valstis sevi nostāda riska zonā, līdz pat iznīcināšanai. Pilnīgai! Līdz ar to jums nebūtu jādomā par zaļajiem cilvēciņiem Austrumlatvijā. Jums būtu jādomā, ka liela konflikta gadījumā, kurā tiks izmantoti kodolieroči vai nu no NATO vai ASV puses, no Baltijas nekas pāri nepaliks. Vispār nekas. (..) Šodien ir Latvija, ir Lietuva, Igaunija. Nekā nebūs. Pilnīgi. Neviena latvieša, neviena lietuvieša, neviena igauņa. Jūs par to padomājiet! Tāpat kā rumāņi. Tagad tur izvietota pretraķešu sistēma. Mēs taču to iznīcināsim, jo tā ir vērsta pret mums. No Rumānijas nekas nepaliks. Izdedzināta zeme. To jūs dariet, ne mēs. Pie jums NATO karaspēks tuvojas robežai, Rumānijā un Polijā ir pretraķešu sistēmas. (..) Jūs gatavojat karu pret mums. Provokācijas rīkojiet. Jūs taču Ukrainu speciāli padarījāt par profašistisku, lai izprovocētu konfliktu starp Ukrainu un Krieviju,» uzskata Žirinovskis.

Tāpat Žirinovskis turpina teikt, ka NATO gatavojas karam pret Krieviju, un tieši tāpēc Krievija ir gatava dot prettriecienu un tādēļ Latvija būs jāiznīcina pilnībā.

«Jūs ziniet, ka no Baltijas bumbvedējs ar kodolbumbām var aizlidot līdz Sanktpēterburgai četrās minūtēs, līdz Maskavai 15 minūtēs. Vai tad mēs to pacietīsim? 15 minūtēs un jūs un NATO bombardēs Maskavu no NATO lidlaukiem Latvijā! Neko, nekad nepieļausim! Vēl pirms tiks pieņemts lēmums pacelt lidmašīnas gaisā Maskavas virzienā, mēs iznīcināsim visu Latviju. Nekas pāri nepaliks. Krāteris! Dūmojošs krāteris! Neviena lidmašīna nepacelsies Maskavas virzienā! Tas pats Igaunijā, tas pats Lietuvā. Arī Rumānijā un Polijā. Visur, kur tiks nolemts sarīkot uzbrukumu Krievijai. Šīs valstis tiks pilnībā iznīcinātas. Gribat dzīvot? Gribat dzīvot? Aizvāciet NATO spēkus!» paziņoja politiķis.

Runājot par Latvijas okupāciju, Žirinovskis uzsver, ka Latvija nekad nav pastāvējusi kā valsts, jo tā Krievijai pienākusies kā «trofeja» no Zviedrijas, un tieši tādēļ 1918.gadā Latvijai nav bijušas tiesības pasludināt neatkarību, jo netika saņemta atļauja no cara un Padomju varas.

«Latvija mums pienācās, Lietuva, Latvija, Igaunija 1721.gadā pēc Neištates miera. Jūs bijāt daļa no zviedru impērijas. Mēs sagrāvām zviedrus, un zviedri bija dikti sarūgtināti, un Pēteris Pirmais vēl iedeva viņiem naudu. Pēc līguma šīs zemes pienācās mums, jo, vēl pirms tās sagrāba Zviedrija, tur arī dzīvoja krievi. Mēs nekad neuzbrūkam. Nosauciet man dienu, kad Krievija būtu okupējusi kādu valsti! Vai būtu kādam pieteikusi karu. Nosauciet man šādu faktu Eiropas vēsturē! Nosauciet - kad! Napoleons pats pie mums atnāca. Hitlers pats atnāca. Kārlis Divpadsmitais pats atnāca. Poļi. Viņi arī atnāca... [1940.gada notikumi ir saistīti ar to, ka] jūs nelikumīgi izstājāties. No kurienes jūs izstājāties? Kurš jums deva tiesības izstāties? Kur lēmums, ka mēs jums piešķiram neatkarību? Jūsu nebija. Jūs bijāt Baltijas guberņa. Jūsu nebija - Latvija, Lietuva, Igaunija. Jūs paši patvaļīgi pasludinājāt neatkarību, un Amerika jūs ilgi neatzina. Amerikāņu prezidents teica, ka tā neies cauri. Kaut kāda pilsoņu grupa izlēmusi pasludināt neatkarību, bet tā ir Krievijas impērijas teritorija,» paziņoja Žirinovskis. «Mēs nekad neesam uzbrukuši Baltijai un nekad to neesam okupējuši. Galu galā jūs dabūjāt 1991.gadu.»

Žirinovskis turpina uzstāt uz to, ka Latvijas okupācijas nav bijis, jo tā ir Krievijas impērijas sastāvdaļa. «Kas dod tiesības izstāties no impērijas? Kas jums deva tiesības izstāties? Kur ir pagaidu valdības lēmums? Kur ir cara Nikolaja Otrā lēmums? Kur ir padomju valdības lēmums? Neviena lēmuma, ka jūs tiekat radīti, nebija! Mums bija tiesības ievest karaspēku. Tad bija cita situācija, bija Rīgas miera līgums. Tā visa ir vēsture. Mēs par visu vienojāmies un viss beidzās 1991.gadā. PSRS vairs nav! Viss! Tagad atradīsim momentus. Jūs glābiet Latviju tagad! Nelieniet tur 1940.gadā un vēl kur! Jau ir pagājuši 86 gadi. Kam to vajag, 1940.gadu? Pirms 66-67 gadiem un jūs tas uztrauc. Es saku - notika Otrais pasaules karš. Mēs gribējām apturēt Hitleru tālāk no mūsu robežām. Mēs arī Somijai paņēmām daļu teritorijas arī Baltiju paņēmām atpakaļ, un pusi no Polijas paņēmām, un Besarābiju paņēmām. Kāpēc Besarābiju nepieminat?» jautā Žirinovskis.

Uz augšu