Liene Ušakova dibina <i>Selfiju</i> akadēmiju, lai palīdzētu meitenēm

FOTO: Ekrānuzņēmums. Instagram.com/lenaushakova89/

Otrdien, 25. oktobrī, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā tika aizvadīta preses konference, kurā svinīgi tika dibināta Selfiju akadēmija kopā ar kampaņas seju, radio personību Lieni Ušakovu. Līdzšinējā sabiedrības interese par projektu ir liela – kampaņas video-kacinātāju kopumā apskatījuši jau desmitā daļa Latvijas iedzīvotāju.

«Selfiju akadēmija nebūs kādas lekcijas auditorijā, kā daudziem tas varētu šķist – lai gan varbūt vajadzēja, ņemot vērā pirmā video rullīša popularitāti!» jokojot iesāk Liene. «Tie būs raidījumi divas reizes nedēļā, kurus varēs vērot sociālajos tīklos – tajos nerunāsim tik daudz par pozēšanu un ķiķināšanu, jo ir plānots runāt par sievišķīgi spēcinošām un pašpārliecinātību ceļošām lietām.»

Tālākā izklāstā Liene dalījās arī ar saviem personīgajiem pārdzīvojumiem – nemitīgā cīņa ar lieko svaru, depresijas un grūtniecības periods ir brīži, kuros konkrētajā mirklī bijusi iedragāta viņas pašpārliecinātība un sevis apzināšanās. Lai arī tagad par to visu ir iespējams pasmieties un paironizēt, Liene apzinās, ka vēl daudzām citām sievietēm par līdzīgām lietām nākas pārdzīvot un vēlas viņām palīdzēt.

Psihoterapeits un psiholoģijas doktors Aivis Dombrovski arī dalījās savās domās par selfiju tēmu, «Zināmā mēra selfiju uzņemšana ir narcisisms – nenoliedzami. Taču šīs iezīmes piemīt mums katram un tas ir pavisam normāli. Ja neprotam par sevi priecāties, sevi neatzīstam un neskatāmies spogulī, tas nav īsti labi. Mūsdienās sniegtās iespējas ļauj šo pavisam normālo sevis apzināšanos parādīt arī citiem un tieši tādēļ selfiju tēma ir tik ļoti aktualizējusies.»

«Gleznotāji jau izsenis taisīja «pašbildes», gleznojot savus pašportretus. Viņi sevi gleznoja, pirmkārt, tādēļ, ka viņi ir gleznotāji, taču arī šajos pašportretos redzama ne tikai gleznotāja attīstība kā māksliniekam, bet arī kā individuālai personībai. Selfiji arī ir māksla, jo svarīga ir gan gaisma, gan arī izvēlētais leņķis – ir simtiem veidu, kā tos uzņemt un šajā izvēlē arī ir šī radošā dzirksts.» stāsta māksliniece Elita Patmalniece.

«Mani 3 svarīgākie punkti uzņemot selfiju ir gaisma, leņķis un sava sejas tipa apzināšanās. Ne visiem ir perfekts sejas ovāls kā Kimai Kardašianai un Lienei Ušakovai – piemēram, man ir Austrumvidzemē izplatītā noapaļotā sejas forma – tad nu nākas izmantot dažādus trikus, lai to padarītu daiļu selfijos. Divi mani ātrie padomi būtu – uzņemt selfiju nedaudz no augšas un, ja nepieciešams, paslēpt kādu sejas detaļu to nogriežot! Ne jau ar šķērēm, bet nelaižot to kadrā.» ar padomiem dalās modes žurnālu stiliste Kristīne Čakare.

Kā jau ziņots, «LadyLoan.lv» sadarbībā ar Lieni Ušakovu dibina Selfiju akadēmiju, kurā Liene dalīsies gan ar selfiju praktiskiem, gan arī filozofiskiem padomiem.

Uz augšu