/nginx/o/2018/07/29/11102212t1hbbf5.jpg)
Šis, iespējams, ir grūtākais darbs pasaulē, kuru uzņēmusies Lielbritānijas pilsone Zoja Vincenta. Vairāk nekā piecus gadus pēc tam, kad Japānu satricināja plašākā zemestrīce vēsturē, radot nenovēršamus bojājumus Fukušimas atomelektrostacijā, 23 gadus vecās sievietes uzdevums ir piesaistīt šai vietai tūristus, vēsta «The Telegraph».
Neskatoties uz postošo traģēdiju, šajā vietā esot brīnišķīgas dabas ainavas un ievērojama kultūras vēsture, turklāt reģions esot drošs.
Vincenta spilgti atceroties 2011. gada martā notikušās traģēdijas skatus televīzijā, kad viņa vēl dzīvojusi Lielbritānijā, taču tas neatturējis viņu doties uz Japānu, lai pēc studijām Edinburgas universitātē pieņemtu skolotājas darbu Nagasaki.
Viņa iesaistījusies Fukušimas tūrisma prefektūrā kā aizjūras speciāliste un novadījusi vairākas prezentācijas par ceļojuma filmām Malaizijā un Austrālijā. Sieviete ievietojusi arī fotogrāfijas savā blogā un sociālajos tīklos, kas piesaistījis plašu interesentu uzmanību.
«Biežāk uzdotais jautājums ir par drošību. Daudziem nav priekšstata par teritorijām, kuras ietekmē radiācija. Tāpat man vaicā, vai ir droši ēst vietējo pārtiku un, vai šeit joprojām dzīvo cilvēki. Un atbilde, protams, vienmēr ir «jā»,» teikusi gide.
«Uzreiz pēc 2011. gada marta, prefektūra nodarbojās ar «katastrofas tūrismu», bet mēs vēlamies iet pretī «cerības tūrismam», mainot priekšstatu par Fukušimu un skatīties tālāk nākotnē,» sacījusi Vincenta.
Apmeklētāju skaits tiekot rēķināts pēc Fukušimā pavadītājām naktīm. Kopš 2010. gada līdz 2011. gada martam Fukušimā tūristi kopumā aizvadījuši 96 tūkstošus nakšu.
Katastrofas gadā skaits nokrities līdz 27540 naktīm, taču 2015. gadā tās jau bijušas 56420 naktis.
«Esmu sajūsmā par savu darbu un uzskatu, ka nav nekāda iemesla baidīties no šī uzdevuma,» atzinusi gide.