Vidusskolēna sveiciens Valsts svētkos: Darbs svētī Latviju!

FOTO: Ekrānuzņēmumi no video

Mārtiņš Tomsons ir Jelgavas 4.vidusskolas 12.klases skolēns, un jau trešo gadu pēc kārtas izveidojis video apsveikumu Latvijai dzimšanas dienā. «Šajā video es esmu uzrunājis cilvēkus, kuru darbs Latvijas labā  ir ļoti liels un dižs. Viņu darbs runā pats par sevi. Mēs esam maza valsts, bet ļoti gudra un stipra. Mēs jūtam lielu spēku no savām saknēm. Varbūt mūsu spēks, enerģija, izturība un gudrība ir ierakstīta Lielvārdes jostas rakstos? Intervējot šos cilvēkus, es jutu viņiem apkārt tik daudz pozitīvas iedvesmas un gaismas.» Videosveicienā piedalās aktieri Leons Krivāns un Girts Ķesteris, «Mildronāta» radītājs Ivars Kalviņš, vairākkārtējs paralimpiskais čempions Aigars Apinis, ārsts-kardiologs Andrejs Ērglis, bijušais bobslejists un skeletona «tēvs» - treneris Dainis Dukurs un Alise Tomsone.

Mācītājs Gustavs Bergmanis pirms 200 gadiem ir teicis, ka Latvija nav bēdu ieleja, ka Latvija ir Paradīzes dārzs. Latvija ir bagāta zeme - tā ir bagāta ar savu skaistumu, ar briedumu, ar spējām, ar talantiem, ar varēšanu, ar gribēšanu. Dievs mums šo dārzu ir dāvājis, bet mums tas ir uzticēts, lai mēs to uzturētu, koptu un pilnveidotu. Bez darba tas nav iespējams. Visa pamatā ir Darbs. Ikviens mūsu mazais ikdienas darbiņš iestīgojas valsts lielajā darbā. Un tas rada mūsu Latviju skaistu, sakoptu, stipru un atpazīstamu visā pasaulē.

«Es esmu lepns par savu tautu, par savu Latviju. Es zinu, ka tā var sasniegt ļoti daudz. Mēs visi kopā varam izdarīt lielus darbus. Uzdrīkstēsimies sapņot! Nebaidīsimies iznēsāt savas idejas sirdī! Brīvas Latvijas ideja arī eksistēja tikai pārdrošu dzejnieku sapņos. Neļausim nevienam nozagt savus sapņus! Mūsu zemes nākotne būs tik liela, cik lieli būs mūsu sapņi un darbi!»

Uz augšu