Vairāki Zviedrijas florbolisti savas sudraba medaļas izmetuši miskastē (98)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: LETA

Vairāki Zviedrijas izlases florbolisti pēc svētdien piedzīvotā zaudējuma pasaules čempionāta finālā Rīgā, savas sudraba medaļas izmetuši miskastē, apstiprināja Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons.

Zviedrijas izlase svētdien «Arēnā Rīga» pasaules čempionāta finālspēlē sīvā cīņā pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 zaudēja principiālajai pretiniecei Somijai. Pēc apbalvošanas ceremonijas astoņkārtējie pasaules čempioni bija tiktāl neapmierināti, ka savas medaļas vienkārši izmetuši.

«Jau pēc apbalvošanas viena medaļa tika atrasta pie laukuma, bet pēc tam vēl vairākas medaļas bija izmestas ģērbtuvē. No Zviedrijas izlases puses tā ir ļoti nesmuka rīcība, kas viņiem nedara godu, un, manuprāt, par šādu rīcību jābūt daudz lielākai rezonansei nekā par īsiem svārciņiem,» sacīja Pētersons, atgādinot, ka tieši Zviedrijā bijis sašutums par čempionāta kārsējmeiteņu apģērbu.

«Diemžēl, bet mūsu rīcībā nav video vai foto pierādījumu, ka zviedri rīkojušies tik necienīgi, kas sportā nav īsti normāli. Tā ir necieņa pret pretiniekiem, organizatoriem un citiem dalībniekiem,» uzskata LFS vadītājs.

Čempionāta organizatori par skandināvu netaktisko rīcību informēja Starptautisko Florbola federāciju (IFF), izmestās medaļas atdodot viņiem. «Ceru, ka šī rīcība nepaliks nepamanīta un tiks izskatīta starptautiskajā federācijā,» piebilda Pētersons.

Čempionāta laikā lielākais skandāls nāca tieši no Zviedrijas, kur izvērtās aktīvas diskusijas par Latvijas karsējmeitenēm, kuras piedalījušās labāko spēlētāju apbalvošanas ceremonijā. Pirmā savu neapmierinātību pauda zviedru florbola vārtsardze Ērika Jūhansone, kura uzskatīja, ka pārāk īsie meiteņu svārciņi ir diskriminējoši sievietēm.

«Nedomāju, ka kas tāds piestāv sportam. Ja viņi tā vēlas popularizēt sportu, viņi dara nepareizi,» sacīja Jūhansone.

Zviedrijas puse savā neapmierinātībā iesaistīja arī IFF un tās ģenerālsekretāram Jonam Liljelundam nācās atzīt, ka Latvijā un Zviedrijā ir kultūras atšķirības. «Kā saprotu, Zviedrijā tas izsauc spēcīgas emocijas un mēs to cienām. Savukārt Latvijā tas liekas pilnīgi normāli,» pavēstījis Liljelunds, vainu noveļot uz vietējiem organizatoriem un sakot, ka IFF nebija informēta par karsējmeiteņu apģērbiem.

Šī ažiotāža izbrīnīja Pētersonu, kurš atzina, ka ar IFF bijusi diskusija. «Pirmais viņu sauklis bija, ka visu aizliegsim, bet pēc tam nomierinājās. Nezinu kā sievietes tiek pazemotas, viņas tieši šādi izrāda savu krāšņumu. Visā pasaulē ir karsējmeitenes,» teica federācijas prezidents.

Karsējmeiteņu deju priekšnesumos nekas netika mainīts, bet apbalvošanas ceremonijās viņas jau bija nedaudz neuzkrītošākas.

Somija trešo reizi par pasaules čempioniem kļuva trillera cienīgā spēlē. Uzvaru somiem atnesa Miko Kohonena precīzais pēcspēles metiens, kā arī vārtsarga Jarno Ihmes atvairītā bumbiņa.

Abām komandām šis bija jau devītais savstarpējais pasaules čempionātu fināls.

Bronzas medaļas ieguva Šveices florbolisti, bet mājiniece Latvija nostartēja neveiksmīgi un palika desmitajā vietā, kas Latvijas vīriešu florbola izlasei ir visu laiku zemākā vieta šo turnīru vēsturē.

Komentāri (98)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu