Jolanta Gulbe: Bērniem Ziemassvētkos jāmāca, ka ģimene ir lielākā vērtība

FOTO: Publicitātes foto

Pirmajos Ziemassvētkos no pulksten 15.00 svētku sajūtu ķērājus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņā priecēs Jolantas Gulbes-Paškevičas koncerts. Lai noskaidrotu, ar kādām sajūtām skatuves māksliniecei saistās Ziemassvētki un kāda ir viņas īpašā recepte, lai māju piepildītu Ziemassvētku smarža, aicinājām mākslinieci uz īsu sarunu.

Kas jauns un aktuāls pašlaik notiek Jūsu daiļradē?

Veidojas dažādas interesantas sadarbības un dzimst jaunas idejas realizēt vēl nebijušus projektus gan Latvijā, gan ārpus tās. Bet vienmēr ar īpašu prieku uzstājos šeit, mājās, sirsnīgos pasākumos.

Ko Jums nozīmē Ziemassvētki un ar kādām sajūtām tie saistās?

Ziemassvētki ir mani gada mīļākie svētki, jo tie ir visas ģimenes kopā sanākšanas svētki. Daudz smieklu, skaistas sarunas pie kopējā svētku galda, mīļas apdāvināšanās. Gadiem ejot, šo svētku sajūta ir kļuvusi vēl īpašāka. Tu saproti un novērtē arvien vairāk, cik nozīmīgs Tavā dzīvē ir Tev katrs tuvais cilvēks.

Ko Ziemassvētkos vajadzētu mācīt bērniem?

Par ģimenes vērtību. Tā ir pati svarīgākā, no kā viss sākas. To nevar iemācīt, tā veidojas caur piemēru.

Ziemassvētku dāvanas un gardumi – kāda ir to loma Jūsu ģimenes Ziemassvētkos?

Mēs ģimenē esam daudz un lielie bērni ir jau izauguši, bet dāvanas vienalga gaida visi, gan lielie gan mazie. Mums patīk vienam otru iepriecināt un arī patīkami pārsteigt. Tomēr mūsu galvenā tradīcija ir kopā būšana. Arī kopīga svētku galda klāšana ir spēcīga tradīcija. Pēdējos gados kā īpašs kārums mūsu mājās ir Ziemassvētku kēkss, kas ar savu izteikto smaržu vairo svētku sajūtu.

Uz augšu
Back