Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Eksperimentālā vakcīna pret Ebolas vīrusu spējusi nodrošināt augstu aizsardzību

LETA
Eksperimentālā vakcīna pret Ebolas vīrusu spējusi nodrošināt augstu aizsardzību
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: AFP/Scanpix

Gvinejā izmēģinātā eksperimentālā vakcīna pret Ebolas vīrusu spējusi nodrošināt «augstu aizsardzību», piektdien paziņojusi Pasaules Veselības organizācija (PVO).

Desmit dienas vai ilgāk pēc vairāk nekā 5000 cilvēku vakcinācijas nav reģistrēts neviens jauns saslimšanas gadījums, paziņoja PVO.

Rezultāti liecina, ka, «sākoties nākamajam Ebolas uzliesmojumam, mēs nebūsi neaizsargāti,» norādīja PVO ģenerāldirektora asistente Marija Pola Kinija, kas ir viena no pētījuma autoriem.

Vakcīna «rVSV-ZEBOV» tika piedāvāta cilvēkiem, kas bijuši ciešā saskarē ar inficētu personu.

Vakcīna tika izmēģināta Gvinejas apgabalā, kur 2015.gadā, sākoties izmēģinājumiem, joprojām parādījās jauni inficēšanās gadījumi.

Ebolas vīrusa epidēmija sākās Gvinejā 2013.gadā, un tā laupīja dzīvību vairāk nekā 11 300 cilvēku, vissmagāk skartajās valstīs nodarot postījumus ekonomikai un veselības aizsardzības sistēmai. Vienlaikus tas bija pārbaudījums pasaules spējām reaģēt uz globālām veselības krīzēm.

PVO iepriekš šogad pasludināja, ka Ebolas vīrusa uzliesmojums Gvinejā, Libērijā un Sjerraleonē - vīrusa smagāk skartajās valstīs - ir beidzies.

Intervijā medicīnas žurnālam «The Lancet» Kinija uzsvēra, ka izpētes darbs ir jāturpina, jo pasaule nevar atļautie vēlreiz iet tam cauri.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu