Rīgā atvērtas vairākas distanču slēpošanas trases

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Līdz ar sniegu un gaisa temperatūras pazemināšanos Rīgā šonedēļ ir atvērtas distanču slēpošanas trases Biķerniekos un Uzvaras parkā, savukārt trasi Mežparkā plānots atvērt piektdien.

Uzvaras parks slēpošanas trases pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka trase pēc pārtraukuma vakar pēcpusdienā sāka darbu un patlaban apmeklētājiem ir pieejama. Trasi klāj dabīgais un mākslīgais sniegs, kā arī turpinās trases sagatavošanas darbi, lai slēpotājiem Uzvaras parkā būtu pieejamas visa veida slēpošanas iespējas. Patlaban ir pieejams tikai slidsolis, taču, mazinoties putenim, plānots iebraukt sliedīti arī klasikai.

Trases pārstāvji norādīja, ka par spīti putenim Uzvaras parkā jau patlaban ir slēpotāji, taču lielākais apmeklētāju pieplūdums gaidāms nedēļas nogalē, kas ir tradicionāli aktīvākais slēpošanas laiks. Tā kā sinoptiķi tuvākajās dienās sola slēpošanai labvēlīgus laika apstākļus, Uzvaras parkā nav paredzami šķēršļi ziemas sporta aktivitāšu baudīšanai.

Biķernieku distanču slēpošanas trases inventāra iznomātāja «Burusports» pārstāvis Valdis Kļaviņš aģentūrai LETA teica, ka Biķernieku slēpošanas trase jau kopš vakardienas apmeklētājiem ir pieejama. Vakaros trasē ir nodrošināts arī mākslīgais apgaismojums. Slēpošanas inventāra noma patlaban apmeklētājiem vēl nav pieejama, jo stipro vēja brāzmu dēļ šodien nav paredzams būtisks apmeklētāju pieplūdums. Slēpot var ar savu inventāru. Slēpju nomu plānots atvērt rīt, kad inventāra noma būs pieejama no plkst. 12 līdz 21.

Pēc Kļaviņa teiktā, ņemot vērā sniegputeni, ik pa laikam plānots veikt Biķernieku slēpošanas trases atjaunošanas darbus. «Trase ir lietošanas kārtībā, taču darbi jāveic katru. Arī šodien tie ir paveikti, bet visu laiku snieg un kaut kādā brīdī trasi var aizputināt ciet. Līdz ar to, atbilstoši apstākļiem, trase tiek atjaunota,» skaidroja Kļaviņš.

Kalnu slēpošanas un snovborda apmācības trases «Sniega parks», kas atrodas Mežparkā, pārstāve Laura Lejniece aģentūrai LETA teica, ka patlaban notiek trases sagatavošanas darbi un tā apmeklētājiem varētu būt pieejama, sākot no piektdienas, kad tiks atklāta gan slēpošanas trase, gan arī slidošanas un kameršļūkšanas iespējas.

Viņa prognozēja, ka atklāšanas dienā, 6.janvārī trase, visticamāk, darbību sāks ap plkst. 14-15 un strādās līdz 21. Tuvākās nedēļas laikā Mežparkā trase būs vaļā, jo sinoptiķi sola ziemas sporta aktivitātēm labvēlīgus laika apstākļus. Lielākais apmeklētāju pieplūdums «Sniega parkā» parasti ir nedēļas nogalēs, kad brauc ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī ļoti daudz tūristu no Igaunijas un Lietuvas. Darba dienās vairums apmeklētāju ir vietējie.

Jau vēstīts, ka, saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, Rīgā šodien snigs un putinās, gaidāms spēcīgs putenis. Austrumu, ziemeļaustrumu vējš brāzmās pieņemsies spēkā līdz 18 metriem sekundē. Gaisa temperatūra vakarā pazemināsies līdz -10 grādiem, komforta temperatūra sasniegs -20 grādu.