Foto: Modes mīļotāji atver Aleksandra Vasiļjeva jauno grāmatu

FOTO: Jānis Brencis

Modes muzeja kafejnīcā 27.janvārī notika modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatas «Skaistums cauri gadsimtiem» atvēršanas svētki.

Apgāds «Jumava» laidis klajā pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatu «Skaistums cauri gadsimtiem». Latvijā līdz šim iznākuši četri šī autora darbi: «Es esmu modē», «Modes likteņi», «Eiropas modes vēsture. 18.−20. gadsimts», kā arī «Etīdes par modi un stilu». Skaistums cauri gadsimtiem» ir jau piektā latviešu valodā izdotā Aleksandra Vasiļjeva grāmata, kas turpina aizraujošo ekskursu modes vēsturē.

Aleksandrs Vasiļjevs dzimis 1958. gada 8. decembrī Maskavā, pazīstamu teātra mākslinieku Aleksandra Vasiļjeva un Tatjanas Guļevičas-Vasiļjevas ģimenē. 1982. gadā topošais modes vēsturnieks emigrēja uz Parīzi.

A.Vasiļjevs ir veidojis dekorācijas vairāk nekā simt vadošo teātru baletiem un operām, kā arī pazīstamiem teātru uzvedumiem un filmām daudzās pasaules valstīs. Kā vieslektors viņš lasa lekcijas un vada meistarklases par modi un skatuves dizainu vairākās valodās daudzās pasaules koledžās un universitātēs.

A. Vasiļjevs ir daudzu grāmatu autors, strādājis kā žurnālu «Vogue» un «Harper's Bazaar» krievu valodas izdevumu speciālais korespondents Parīzē.

«Aleksandru Vasiļjevu varētu salīdzināt ar komētu, kas, ierodoties Rīgā, ar savas spožās astes gaismu ik reizi apstaro mūsu prātus. Cilvēks, kurš modi ir pārvērtis skaistā stāstā par vēsturi, sievietēm un labu gaumi. Viņš jūsmo par Rīgu un tās modi dažādos laikos. Gadskārtējās A. Vasiļjeva izstādes vienmēr ir bijušas gaidītas un ļoti labi apmeklētas. Šodien pateicoties kolekcionāra radošajam garam Rīgai ir arī savs modes muzejs. Muzejs, kas Rīgai ļoti piestāv. Aizmirstībai netiek nodots nekas. Katrs tērps, aksesuārs vai smarža Aleksandra Vasiļjeva rokās tiek saglabāts nākotnei. Mums ir darīšana ar kungu, kurš kaislīgi kalpo sieviešu šarmam. Šī, kā vienmēr perfektā, grāmata ir pierādījums viņa spilgtajam talantam.» ( Lilita un Valdis Zatleri)

Uz augšu