Tikmēr ungārietes turnīru iesāka ar zaudējumu 2:18 Čehijai, pēc tam sekoja uzvara 15:2 pār Ukrainu, bet sestdien panākums 7:2 pār spānietēm.
Spānijas grupā ar četrās spēlēs maksimāli izcīnītiem astoņiem punktiem uzvarēja Čehija, kamēr Latvija ar sešiem punktiem bija otrā, šīm komandām tad arī nodrošinot vietu planētas meistarsacīkstēs. Trešā ar četriem punktiem bija Ungārija, kamēr Spānija un Ungārija trīs mačos pie punktiem nav tikušas.
Ceļazīmi uz pasaules čempionātu ieguva grupas divas labākās valstsvienības. Eiropā kopumā notiek četri tādi grupu turnīri un iespēja piedalīties pasaules čempionāta finālturnīrā būs arī divām izlasēm, kuras ar labākiem rezultātiem izcīnīja trešo vietu.
Tieši starp šīm divām komandām tika Igaunijas dāmu izlase, kas ikdienā spēlē Latvijas čempionātā. Igaunietes četru maču laikā tika pie divām uzvarām un četriem punktiem, kas trešās apakšgrupas kopvērtējumā ļāva izcīnīt trešo vietu un kā pēdējai iegūt ceļazīmi uz pasaules čempionātu. Savukārt labākā trešo vietu ieguvēja bija Dānija.
Pasaules čempionāts dāmām šogad no 1. līdz 9.decembrim risināsies Slovākijā.
Latvijas sieviešu florbola izlase visos desmit pasaules čempionātos sasniegusi labāko astotnieku. Latvijas visu laiku augstākais rezultāts ir ceturtā vieta 2007.gada pasaules čempionātā, kad gan ceturtdaļfināls nemaz netika izspēlēts, bet piekto vietu latvietes spējušas izcīnīt 2005., 2013. un 2015.gadā.
Pirms šī turnīra sākuma izlases galvenais treneris Jurijs Fedulovs norādīja, ka komanda spēlēs agresīva uzbrukuma florbolu, bet konkrēts mērķis jeb izcīnītā vieta nav izvirzīta.
Latvijas valstsvienība šim turnīram gatavojās, aizvadot vairākas treniņnometnes Kocēnos, turklāt aizvadīja vairākas pārbaudes spēles arī Somijā.
Latvijas florbola izlase šajā turnīrā piedalījās ar četrām ārzemēs spēlējošām florbolistēm - vārtsardzi Laumu Višņevsku, aizsardzi Evelīnu Garbari (abas - Bernes-Burgdorfas «Wizards», Šveice), kā arī uzbrucējām Līgu Garklāvu (Oslo «Grei», Norvēģija) un Diānu Isjominu (Oslo «Sveiva», Norvēģija). Šīs florbolistes komandai pievienojās tikai Madridē, tāpēc pirms tam aizvadītajās treniņnometnēs viņas piedalīties nevarēja.
Kopumā Latvijas izlases sastāvā bija iekļautas divas vārtsardzes, septiņas aizsardzes un 11 uzbrucējas.
Piecpadsmit spēlētājas bija no «Elvi Florbola līgas» vienībām, bet uzbrucēja Paula Egle pārstāv pēc spēka otrās līgas komandu Cēsu «Lekrings». No Latvijas spēcīgākā dāmu turnīra vislielākā pārstāvniecība bija Kocēnu «Rubenei», kuru pārstāvēja septiņas florbolistes, bet no «Rīgas Lauvām» bija trīs spēlētājas. Tikmēr pa divām dāmām turnīrā piedalījās no «Ķekavas» un NND vienībām, kamēr viena florboliste bija no «Ķekavas Bulldogs» komandas.
Latvijas sieviešu florbola izlases sastāvs pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīrā
Vārtsardzes: Lauma Višņevska (Bernes-Burgdorfas «Wizards», Šveice), Kristīne Kirilova («Rīgas Lauvas»);
Aizsardzes: Evelīna Garbare (Bernes-Burgdorfas «Wizards», Šveice), Laura Gaugere, Evita Rudzīte, Madara Adamane, Linda Līce (visas - «Rubeen»), Gundega Vancāne («Ķekava»), Gunita Kārkliņa (NND);
Uzbrucējas: Līga Garklāva (Oslo «Grei», Norvēģija), Diāna Isjomina (Oslo «Sveiva», Norvēģija), Lība Daija Mikova, Edīte Bankava, Zeltīte Bankava (visas - «Rubene»), Elīza Elizabete Bērziņa («Ķekava»), Santa Torstere (NND), Inga Ametere («Ķekavas Bulldogs»), Ieva Ločmele, Anna Ankudinova (abas - «Rīgas Lauvas»), Paula Egle (Cēsu «Lekrings»).