Grāmatu izstādi bagātinās tikšanās klātienē ar rakstniekiem un dzejniekiem

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Lai bagātinātu «Latvijas Grāmatu izstādes 2017», kas notiks no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā,  kultūras programmu un apmeklētājiem būtu vēl lielākas iespējas tikties ar iemīļotiem rakstniekiem un kultūras darbiniekiem, šogad visi laipni gaidīti omulīgajā un viesmīlīgajā «Rakstnieka viesistabā».

Piektdien, 24. februārī, plkst. 15.00 dzimtas likteņstāstus ritinās un ar saviem lasītājiem sarunāsies Biruta Eglīte grāmatas «Ceturtais bauslis» prezentācijā. Savukārt Sandra un Valdis Ošiņi iepazīstinās ar vairāku gadu garumā loloto grāmatu «Eiropas vēsture latviešu virtuvē», kura ir bloga «garsigalatvija.lv» recepšu izlase un tapusi sadarbībā ar «Lauku Avīzi».

Vēl tikko godinājām un jubilejas koncertos sveicām Latvijas estrādes leģendu Viktoru Lapčenoku. Nu kārta grāmatai par iemīļoto mākslinieku. Sestdien, 25. februārī, plkst. 12.00 «Rakstnieka viesistabā» būs muzikāli ciemiņi – bundzinieks, producents un dziesmu tekstu autors Guntars Račs, izdevniecības «Upe tuviem un tāliem» direktore Iveta Mielava, kā arī Viktoram Lapčenokam veltītās grāmatas «Izredzēts» autore – Sandra Landorfa.

Divas sievietes, divas rakstnieces, kuras ir piesaistījušas daudzu uzmanību un ar kurām noteikti ir vēlme tikties vaigā, pārrunāt lasīto un dzirdēto, uzzināt viedokli par tikko iznākušajām grāmatām. Inga Ābele, Andra Manfelde un «Dienas Grāmata» 25. februārī plkst. 14.00 lasītmīļus gaidīs uz autogrāfu stundu.

Sestdienas pēcpusdienā plkst. 16.00 «Rakstnieka viesistabā» ar dzejoļiem, kas ir radušies dažādos laika posmos, «Divu draugu» eseju ciklu viesosies mūziķis un mākslinieks Igo.

25. februāra programmu «Rakstnieka viesistabā» plkst. 17.00 noslēgs LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta apgāds, kas «Latvijas Grāmatu izstādē» piedalās pirmo reizi. «8 ½ grāmatas» – tā sauksies pasākums, kurā piedalīsies LU LFMI pētnieki, prezentējot četras 2016. gadā izdotās grāmatas – Anitas Rožkalnes monogrāfiju «Kārļa Zariņa burvju aplis», Anitas Vaivades pētījumu «Nemateriālais kultūras mantojums starptautiskajās un Latvijas tiesībās», kā arī divas ārzemēs izdotās grāmatas – Benedikta Kalnača monogrāfiju «20th Century Baltic Drama: Postcolonial Narratives, Decolonial Options», par kuru nupat saņemts Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidenta Atzinības raksts, un Kārļa Vērdiņa un Jāņa Ozoliņa sastādīto grāmatu «Queer Stories of Europe».

Svētdienas rītu plkst. 11.00 sāksim ar mīļu ciemiņu – dziedātāja Igo mammu Irinu Tīri, kurai šis ir jubilejas gads – apritēs 80 gadi! Māksliniece, kura ir uzticīga vēju pilsētai Liepājai, «Rakstnieka viesistabas» apmeklētājus iepazīstinās un daudz interesanta atklās par pilsētu, stāstot un rādot savu grāmatu «Liepāja grafikās».

Spēļu, aizrautības, azarta un draiskulības gaisotne nekur nezudīs arī pēc «Tellyourstory» pasākuma, jo plkst. 14.00 stafeti pārņems māksliniece, bērnu grāmatu autore Iveta Vecenāne. Daudzi ir iemīļojuši viņas grāmatas «Mans vectētiņš Antontiņš» un «Vectētiņš Antontiņš un mēs» un to izteiksmīgos varoņus. Iveta Vecenāne ir lieliska stāstniece, kura «Rakstnieka viesistabas» ciemiņus aizvedīs piedzīvojumiem bagātā un raibā grāmatu pasaulē.

Uz augšu