Līgo svētku svinības Rīgā apmeklējuši ap 100 000 iedzīvotāju (393)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Zane Bitere/LETA

Līgo svētku svinības Rīgā ir apmeklējuši ap 100 000 iedzīvotāju, kuri līgojuši gan pasākumā «Līgosim krastmalā!», gan Dzegužkalnā, aplēsis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Līgo svētkos 11.novembra krastmalā ikviens varēja paviesoties vairākās svinību vietās: «Rīgas laukumā», «Danču placī», «Dziesmu paviljonā», «Ziņģu sētā», «Amatu pagalmā», «Rotaļu skvērā», kā arī «Godu un mielastu ielā», dziedot, dejojot, mielojoties ar Līgo vakaram tradicionāliem ēdieniem un līdzdarbojoties svētku aktivitātēs.

Kupli apmeklētas bijušas tradicionālo Jāņu svinības Dzegužkalnā, kur līgotāji kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu iepazina latviešu tautas tradīcijas ar vainagu pīšanu, uguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām, sagaidot Jāņu dienas rītausmu zaļā un laukiem raksturīgā svinību vietā.

Līgo svētku pasākumus organizēja Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu