Pk 15.01.2021.

«Delna»: Dūklava palikšana amatā apkauno Ministru kabinetu

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) palikšana amatā apkauno Ministru kabinetu un mazina sabiedrības uzticību valdībai kopumā, pārliecināta biedrība «Sabiedrība par atklātību «Delna»».

Šodien «Delna» nosūtīja Ministru prezidentam Mārim Kučinskim (ZZS) atkārtotu vēstuli ar aicinājumu pieprasīt Dūklava un satiksmes ministra Ulda Auguļa (ZZS) demisiju saistībā ar tā sauktajām «Rīdzenes sarunām», kas, kā norādīja organizācija, liecina par iespējamiem pārkāpumiem.

Pēc publiski izskanējušās informācijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu veic resorisko pārbaudi par «Rīdzenes sarunās» izskanējušo informāciju, kas saistīta ar Dūklava īpašumu Rīgas brīvostas teritorijā. «Delna» uzskata, ka Dūklava palikšana amatā apkauno visu Ministru kabinetu un mazina sabiedrības uzticību valdībai kopumā.

«Delna» vēstulē Kučinskim pārmeta arī Dūklava iecelšanu par Kučinska vietnieku premjera prombūtnes laikā, «it kā nesaskatot šajā rīcībā valstiska mēroga risku». Tāpat vēstulē atgādināts, ka «Rīdzenes sarunās» piedalījušās un minētas augstas Latvijas amatpersonas - Dūklavs un Augulis, turklāt abi ministri pērn augustā tikās ar Krievijas premjerministra vietnieku Arkādiju Dvorkoviču, par to iepriekš neinformējot Ārlietu ministriju. «Delna» norādīja, ka toreiz organizācija Kučinskim vaicājusi par šo tikšanās, uz ko atbilde pēc būtības neesot saņemta, līdz ar to organizācija uzskata, ka Kučinskis ir «sabiedrībai slēpis informāciju par valdības rīcības motīviem, kas paver iespēju interpretēt rīcību kā sevišķu interešu atbalstu».

Iestājoties par atklātību, tiesiskumu, demokrātiju, valsts drošību un neatkarību, «Delna» aicina Kučinski pieprasīt Dūklava un Auguļa demisiju. Tāpat lūgts Nacionālās drošības padomes sēdē prasīt nekavējošu rīcību no izmeklēšanas iestādēm, tostarp Ģenerālprokuratūras un KNAB, lai tas publicētu visus ar «Oligarhu lietas» izmeklēšanu saistītos dokumentus, pārskatītu «Oligarhu lietu» pēc būtības visplašākajā valsts interešu kontekstā, ņemot vērā publiski izskanējušos jaunos faktus un sabiedrības vēlmi nodrošināt taisnīgumu.

Papildu «Delna» prasa atbalstīt trauksmes cēlēju un mediju tiesības informēt sabiedrību par notikumiem, kas saistīti ar «Rīdzenes sarunām» un sabiedrības interešu pārkāpšanu.

«Delnas» ieskatā Kučinskim jāuzņemas pilna atbildība par «Oligarhu lietas» virzību un jāaizstāv Latvijas valsts demokrātija un Satversme.

Aktuālākās ziņas