/nginx/o/2025/05/20/16858026t1haf26.jpg)
Šodien velomaratona laikā Rīgā noteikti būtiski satiksmes ierobežojumi, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.
Satiksme tiks slēgta vairākās galvaspilsētas ielās un uz tiltiem pār Daugavu. Pasākuma norises laikā būs arī būtiskas izmaiņas vairākos sabiedriskā transporta maršrutos, bet par tām pašvaldība ziņos atsevišķi.
Līdz plkst.19.30 transportlīdzekļu satiksme slēgta 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Vanšu tiltam un 11.novembra krastmalai piegulošajā paralēlajā ielā Vecrīgas pusē starp Bīskapa gāti un Poļu gāti.
Šodien no plkst.11 līdz 12 transportlīdzekļu satiksme būs slēgta uz Akmens tilta virzienā uz Pārdaugavu, Kuģu ielā, Trijādības ielā, Raņķa dambī, Balasta dambī, uz Vanšu tilta.
No plkst.12.45 līdz 16.15 transportlīdzekļu satiksmi slēgs 11.novembra krastmalā, Ģenerāļa Radziņa krastmalā un Krasta ielas virzienā un posmā no Akmens tilta līdz Dienvidu tiltam.
No plkst.12.45 līdz 16.30 transportlīdzekļu satiksmi slēgs uz Dienvidu tilta - virzienā uz Pārdaugavu, posmā no Krasta ielas uzbrauktuves līdz Bauskas ielai, kreisajā braukšanas joslā nodrošinot ierobežotu transportlīdzekļu satiksmi.
No plkst.13 līdz 17 transportlīdzekļu satiksmi slēgs Bauskas ielas posmā no Dienvidu tilta apļa līdz Mūkusalas ielai, Mūkusalas ielas posmā no Bauskas ielas līdz Akmens tiltam, Mūkusalas ielas satiksmes rotācijas aplī zem Salu tilta, Akmens tilta tunelī, Kuģu ielā, Trijādības ielā, Raņķa dambī, Balasta dambī, uz Vanšu tilta.
Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju velobrauciena maršrutos, trases aprīkošanas nolūkos, transportlīdzekļu satiksmi nepieciešamības gadījumā ierobežos vai slēgs jau no plkst.10 līdz 18.
Pasākuma norises laikā vairākās vietās pilsētā aizliegs transportlīdzekļu apstāšanos un stāvēšanu, kā arī atstātos transportlīdzekļus, nepieciešamības gadījumā, pārvietos uz citu, stāvēšanai atļautu vietu.
Velomaratona laikā riteņbraucēji sacentīsies piecās distancēs.
Sacensību starta un finiša zona atradīsies 11.novembra krastmalā, bet trases vedīs pa Rīgas ielām un tiltiem.
Sacensības plkst.10 sāksies ar bērnu braucien startu, jaunākajiem riteņbraucējiem sacenšoties distancēs no 200 metriem līdz diviem kilometriem. Turpinājumā plkst.11.15 tiks dots starts kritērija braucienam, kura distance sadalīta desmit 4,5 kilometrus garos apļos.
Savukārt plkst.12.40 paredzēts 16 kilometrus garš sieviešu sporta brauciens, bet plkst.12.45 startēs ģimeņu brauciena dalībnieki. Dienas noslēgumā plkst.14.40 paredzēts 32 kilometrus garš tautas brauciens, kura distance sadalīta divos 16 kilometru garos apļos, vedot pāri Dienvidu un Vanšu tiltiem.
Pērn Rīgas velomaratona ietvaros par Latvijas čempionu kritērija braucienā kļuva Kristers Ansons. Kopā Rīgas velomaratonā startēja vairāk nekā 2500 riteņbraucēji, starp kuriem bija arī valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.