S 16.01.2021.

Dūklavs izsaukts uz KNAB

FOTO: Ieva Makare/LETA

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) otrdien ieradies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB), kurš veic pārbaudi par ministra, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā, aģentūrai LETA apliecināja Dūklavs.

Ministrs gan nekomentēja, kāpēc bija izsaukts uz KNAB. «Es negribētu šobrīd komentēt, esmu apsolījis reaģēt uz visām pārbaudēm. Vairāk komentāru nebūs,» norādīja ministrs.

LETA jau ziņoja, ka zemkopības ministrs noliedz žurnālā «Ir» publicēto, no viesnīcā «Rīdzene» noklausītajām sarunām izrietošo informāciju, ka viņam pastarpināti piederētu zemesgabals Rīgas brīvostas teritorijā.

Saskaņā ar žurnālā «Ir» publicētiem noklausīto sarunu atšifrējumiem Dūklavs 2010.gadā politbiznesmenim Aināram Šleseram kā Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājam palūdzis «vienu praktisku jautājumu». «Man arī tanī skaitā ostā viens zemes gabals pieder tīri privāti,» Šleseram stāstījis ministrs. Īpašums esot Daugavas kreisajā krastā, vairāku hektāru plašs. «Tur zem vienas firmiņas jeb zem divām viņš tagad ir piereģistrēts.» Īpašnieki gan esot vairāki, turklāt «visi zem svešām famīlijām». Pašam Dūklavam piederot 10% zemes, bet kompanjoni vēlējušies īpašumu ostā pārdot un saņemt «15 ļimončikus». Šlesers skaidrojis, ka par tādām summām nav ko sapņot, jo zemi ostā neviens nepērk - to varot lēti iznomāt.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume pagājušā nedēļā LNT raidījumā «900 sekundes» paziņoja, ka Dūklavs sadarbojas ar KNAB pārbaudē par, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. Viņš arī atklāja, ka Dūklavs jau pabijis KNAB un atbildējis uz jautājumiem.

Pārbaudes laikā ir notikusi sadarbība ar Valsts ieņēmumu dienestu, kā arī KNAB informācijas sniegšanai ieradušās atsevišķas personas, teica Straume. Pārbaude varētu noslēgties tuvāko nedēļu laikā.

Aktuālākās ziņas