Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

ASV Kalifornijas štats sācis gatavoties iespējamam kodoluzbrukumam (129)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: RisingS and Atlas shelters/MEGA

Kodoluzbrukums pret ASV Kalifornijas štatu ir pietiekami reāls, tādēļ vietējās varasiestādes izplatījušas dokumentu, kurā norādīti soļi, kā štatam sagatavoties «katastrofālajam uzbrukumam». 

Amerikāņu izdevums «Foreign Policy» ziņo par Reģionālā izlūkošanas centra izplatītu dokumentu, kurā brīdināts par «pamatīgiem postījumiem un upuriem, kā arī kritiskiem infrastruktūras bojājumiem» gadījumā, ja pret štatu tiks vērsts kodoltrieciens.

Dokuments nav relikvija no Aukstā kara, bet gan reāls risku uzskaitījums gadījumā, ja Ziemeļkoreja izšķiras par kodoltriecienu pret ASV. Tiek norādīts, ka bažas rada fakts, ka Ziemeļkoreja izmēģinājusi raķeti, kas ir spējīga sasniegt ASV kontinentālo daļu. Nesen Ziemeļkorejas propaganda demonstrējusi video, kuros parādīta izpostīta Sanfrancisko.

Losandželosas Ārkārtas situāciju departamenta pārstāve atklājusi, ka pilsēta gatavojas iespējamam kodoltriecienam jau vairākus gadus, taču publiska interese par to ir radusies pēdējo mēnešu laikā.

«Mēs visi zinām, ka var daudz runāt par Ziemeļkoreju un tās kodoldraudiem. Ar paaugstinātu interesi un draudu līmeni, mums ir izstrādāti plāni, un meklējam iespējas, kā vēl vairāk būt gataviem iespējamam triecienam,» teica Ārkārtas situāciju dienestu pārstāve Keitlīna Hatona.

16 lappušu biezais dokuments ir datēts ar šī gada 16. augustu. Dažas nedēļas vēlāk Ziemeļkoreja izšāva raķetes pāri Japānai, kā arī izmēģināja ūdeņraža bumbu, kā arī nosauca Donalda Trampa draudus iznīcināt Ziemeļkoreju par kara pieteikumu.

Dokumentā teikts par dažādiem eksploziju tipiem, kā arī radiāciju. Izstrādāti arī padomi, kā rīkoties šādā situācijā, lai maksimāli izvairītos no radiācijas ietekmes. Izpētīts, ka gadījumā, ja Longbīčas rajonā tiktu detonēta spēcīga bumba, tad sprādziena brīdī ietu bojā vismaz 60 000 cilvēku, bet vēl seši miljoni cilvēku būtu jāevakuē.

Hatona norādīja, ka šāda gatavošanās nav jaunums. Jau 2010. gadā Fīniksā notika mācības, kurā tika izspēlēts kodolbumbas sprādziena scenārijs. Štata ārkārtas situāciju plānā runāts par «kodolincidentiem», taču tas vairāk ir balstīts uz atomelektrostaciju iespējamām kļūmēm.

Arī ASV piederošajai Klusā okeāna salai Guamai ir plāns, kā aizsargāties pret iespējamu kodoltriecienu. Augustā Kims Čenuns jau draudēja, ka izšautā raķete pāri Japānai bija «prelūdija pirms pilnīgas Guamas iznīcības».

Komentāri (129)
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu