Merkele: Industrializētajām valstīm jāuzņemas iniciatīva klimata pārmaiņu jautājumā (54)

LETA/DPA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: MICHAEL KAPPELER / DPA

Industrializētajām valstīm jākalpo par paraugu klimata pārmaiņu jautājumā, īstenojot ekonomiski iespējamu politiku, kas saglabā darbavietas, sestdien paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele.

«Kad visas tēraudlietuves, alumīnija fabrikas un vara kausētavas atstāj mūsu valsti un dodas uz vietām, kur vides aizsardzības standarti nav tik stingri, mēs patiešām neesam guvuši uzvaru klimata pārmaiņu jautājumā,» ANO klimata pārmaiņu konferencē Vācijas pilsētā Bonnā videouzrunā uzsvēra Merkele.

Viņa arī atzina, ka 2015.gadā panāktās Parīzes klimata vienošanās mērķus pašreizējos apstākļot sasniegt nevarēs.

Atbildība šajos apstākļos ir jauzņemas industrializētajām valstīm, kurām jāveic inovācijas.

Bijušais ASV viceprezidents Als Gors Bonnā piektdien paziņoja, ka amerikāņi ir gatavi cīnīties pret klimata pārmaiņām, lai arī pie varas esošā prezidenta Donalda Trampa administrācija ir paziņjusi par aiziešanu no Parīzes klimata līguma.

Viņam piebalsoja arī bijušais Ņujorkas mērs Maikls Blumbergs, kurš uzvēra, ka Vašingtona nevar apturēt amerikāņus no centieniem ievērot klimata vienošanās nosacījumus.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu