Sv 7.03.2021.

Irānas prezidents pasludinājis uzvaru pār «Islāma valsti»

FOTO: Reuters/Scanpix

Irānas prezidents Hasans Ruhani otrdien pasludināja uzvaru pār džihādistu grupējumu «Islāma valsts» Sīrijā un Irākā, kur sunnītu radikāļu grupējuma kontrolē palikušas pavisam niecīgas agrākās teritorijas atliekas.

Irāna ir viens no galvenajiem Sīrijas prezidenta Bašara al Asada starptautiskajiem atbalstītājiem, turklāt Teherāna nosūtījusi militāros padomdevējus un tūkstošiem brīvprātīgo karot ar «Islāma valsti» Sīrijā un Irākā.

Ruhani uzrunā televīzijā pateicās «visiem islāma karotājiem», Irānas augstajam līderim ajatolam Ali Hamenei, kā arī Irākas un Sīrijas bruņotajiem spēkiem par to, ka «šim grupējumam, kas nesis vienīgi ļaunumu, postu, slepkavošanu un mežonību, pienācis gals».

Viņš apsveica Irānas Revolucionāro gvardi un tās ārzemju operāciju atzaru Kudsas spēkus ar «dižo uzvaru», vienlaikus uzsverot, ka «galveno darbu paveica Sīrijas, Irākas un Libānas tautas un armijas».

«Mēs tām palīdzējām atbilstoši mūsu reliģiskajiem un islāma pienākumiem,» viņš sacīja.

«Islāma valsts» vēl nesen kontrolēja plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, arī vairākas lielas pilsētas, kur centās ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludināja tur «kalifātu» un pastrādāja neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

Aktivizējoties operācijām pret «Islāma valsti», pēdējā laikā džihādistu kontrolētās teritorijas ievērojami sarukušas.

Grupējums cenšas nostiprināties arī Lībijā un Afganistānā, kā arī uzņēmies atbildību par teroraktiem Eiropā.