O, 26.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Ašeradens: Patlaban nav liela progresa «KVV Liepājas metalurga» investora piesaitē

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 3
Foto: Evija Trifanova/LETA

Patlaban nav liela progresa maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» potenciālā investora piesaitē, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V).

Novembrī ministrs sacīja, ka uzņēmuma potenciālais investors pauda vēlmi testēt rūpnīcas krāsni. Bija plānots, ka investors testa darbus beigs šodien un pēc tam tas paziņos lēmumu - iegādāties vai neiegādāties uzņēmumu. Taču šodien «KVV Liepājas metalurga» administratora Guntara Kora pārstāvis Dzintars Hmieļevskis aģentūrai LETA atzina, ka «KVV Liepājas metalurgs» mantas potenciālais pircējs atteicies no iepriekš paustās vēlmes veikt uzņēmuma elektrotēraudkausēšanas krāsns testēšanu.

Šodien Ašeradens norādīja, ka sarunas par rūpnīcas potenciālā investora piesaisti ir noslēguma fāzē, kas nozīmē, ka šim investoram būtu jārīkojas kā investoram, proti, jāinvestē nauda. Tomēr patlaban tas netiek darīts.

«Arvien ātrāk tuvojamies punktam, kad investora piesaistes process beidzas, bet maksātnespējas administratoram būs jālemj pārtraukt «KVV Liepājas metalurgu» tirgot kā vienu veselumu, bet gan to tirgot pa daļām,» pauda ekonomikas ministrs.

Tajā pašā laikā Ašeradens stāstīja, ka potenciālajam investoram ir dažas dienas, lai iesaistītos sarunās ar kreditoriem par to, kā viņi atgūs savus līdzekļus.

«Patlaban šādas vienošanās nav, un tas nozīmē, ka investoram nav interese šo jautājumu kārtot. Mēs arī nepiekritīsim atdot šo aktīvu tāpat vien. Gaidām investora reakciju,» teica ministrs un piebilda, ka Ministru kabinetā jautājums par «KVV Liepājas metalurga» potenciālā investora piesaisti varētu nonākt nākamā gada sākumā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka septembra beigās Latvijā tika reģistrēta AS «K-1 Liepaja Metallurgical Plant», kas, pēc aģentūras LETA rīcībā esošās neoficiālās informācijas, ir juridiska persona, kas nodibināta, lai pārņemtu «KVV Liepājas metalurga» mantu. Oktobra pirmajā pusē minētā kompānija palielināja pamatkapitālu no 35 000 eiro līdz 7,535 miljoniem eiro. «K-1 Liepaja Metallurgical Plant» vienīgais valdes loceklis ir Izraēlas pilsonis Igors Šamiss. Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs ir Krievijas pilsonis Iļja Trifonovs, bet viņa vietnieks - Krievijas pilsonis Dmitrijs Baranovs. Padomes locekļi ir Šveices pilsonis Džanfranko Lauro Karlo Imperato un Latvijas pilsones Iveta Tīle un Gunta Zīverte.

Šamiss bija viens no diviem galvenajiem pretendentiem arī pirms trim gadiem notikušajā maksātnespējīgās AS «Liepājas metalurgs» mantas pārdošanā, kad uzņēmumu tika izlemts pārdot Ukrainas «KVV Group». 2014.gadā Krievijas izcelsmes miljonāram Šamisam piederošais Luksemburgā reģistrētais uzņēmums «United Group» piedāvāja iegādāties «Liepājas metalurga» pamatražotni par 120 miljoniem eiro, savukārt par uzņēmuma pircēju izvēlētā «KVV Group» piedāvāja 107 miljonus eiro.

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) novembra vidū atzina, ka neveiksmīgas «KVV Liepājas metalurga» investora piesaistes gadījumā uzņēmumu izpārdos pa daļām.

«KVV Liepājas metalurgs» par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 3

Tēmas

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu