EDSO novērotāji bažīgi par pamiera pārkāpumiem Austrumukrainā (94)

LETA/AP
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) novērotāji otrdien pauda satraukumu par pamiera pārkāpumiem Austrumukrainā, kas pēdējās nedēļas laikā kļuvuši ievērojami biežāki.

Pamiera pārkāpumu skaits aizvadītajā nedēļā, salīdzinot ar vēl vienu nedēļu iepriekš, pieaudzis par 35%, otrdien žurnālistiem sacīja EDSO Austrumukrainas īpašās monitoringa misijas vecākais novērotājs Ertugruls Apakans.

Vietējie mediji šonedēļ ziņo par intensīvām artilērijas apšaudēm un postījumiem abās frontes līnijas pusēs.

Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Konfliktā Ukrainas austrumos dzīvību zaudējuši 10 000 cilvēku, bet teju trīs miljoni devušies bēgļu gaitās.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu