KNAB soda Ozolnieku mēru Liepiņu par pašvaldības iepirkuma saņemšanu savam uzņēmumam

Dainis Liepiņš

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis 100 eiro administratīvo sodu Ozolnieku novada domes priekšsēdētājam, bijušajam Saeimas deputātam Dainim Liepiņam (LRA), kura pārstāvētais uzņēmums saņēmis pašvaldības iepirkumu, liecina informācija KNAB mājaslapā.

Komercsabiedrība, kuras dalībnieks ir Liepiņš, bez atklāta konkursa saņēma Ozolnieku novada pašvaldības iepirkumu un finanšu līdzekļus. Likums par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā paredz, ka pašvaldību domju priekšsēdētāji nedrīkst būt tādas komercsabiedrības dalībnieki, kas saņem attiecīgās pašvaldības publisko iepirkumu, izņemot gadījumus, kad to piešķir atklāta konkursa rezultātā.

Pārkāpumu Liepiņš pieļāvis pagājušā gada decembrī, taču birojs nav minējis plašāku informāciju, līdz ar to nav skaidri zināms, kas tas par iepirkumu.

Liepiņš naudas sodu jau samaksājis.

Pats Liepiņš aģentūrai LETA apgalvoja, ka sods saistīts ar gadījumu, kad viņš ticies ar ārzemju speciālistiem saistībā ar bērnudārza būvniecību sev daļēji piederošās viesnīcas "Agate Hotel" restorānā Ozolniekos un samaksājis par kafiju. Domes priekšsēdētājs stāstīja, ka tolaik amatā pavadīts īss laiks, un par iespējamo sodu viņš nav zinājis. Vienlaikus Liepiņš pauda, ka KNAB varētu uzreiz nesodīt, bet darboties preventīvi, izvērtējot to, ka domes priekšsēdētāja amats viņam bijis jauns.

"Firmas.lv" dati liecina, ka viesnīca un restorāns Ozolniekos pieder SIA "Villa Elizabete". 65,39% uzņēmuma daļu īpašnieks ir Liepiņš, bet 34,61% pieder viņa sievai Dacei Liepiņai. Uzņēmums apsaimnieko arī restorānu un viesu namu Engurē, kā arī restorānu Piņķos.

Jau ziņots, ka 2016.gadā Augstākās tiesas Krimināllietu departaments atstājis negrozītu Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru atzīta Liepiņa vaina nepatiesu ziņu sniegšanā amatpersonas deklarācijā un viņam piemērots 1080 eiro sods. Spriedumam stājoties spēkā, Liepiņš zaudēja Saeimas deputāta mandātu. Pats Liepiņš aģentūrai LETA iepriekš pauda pārliecību, ka tiesas lēmums nav samērīgs un ir politiski angažēts.

Toreizējais deputāts Dainis Liepiņš ierodas uz Saeimas sēdi; policija aiztur

Uz augšu