Tēva loma bērna audzināšanā mūsdienās esot pārspīlēta, uzskata politoloģe Ostrovska

FOTO: LETA

Aizvadītajā nedēļas nogalē tika aizvadīta Tēva diena, tomēr dažos šis notikums raisījis dalītas emocijas - vajag atzīmēt šo dienu vai ne, un vai tiešām tēva loma ir tik svarīga, lai to pagodinātu ar sarkanu ierakstu kalendārā.

Taču tas vēl nav viss. Kā informē jaunākais žurnāla "Privātā Dzīve" numurs, asas diskusijas izraisa arī jautājums par vīrieša lomu bērna audzināšanā. Vīrieši mēdz uzskatīt, ka viņi  bērnu audzināšanā dara ne mazāk kā sievietes, sievietes savukārt mēdz domāt, ka viņas nevar aizstāt neviens. (..)

Pagājušajā nedēļā politoloģe Ilze Ostrovska soctīklos pauda atziņu, ka Latvijā vēl ir daudz aizspriedumu par vīrieša lomu bērna audzināšanā, uzskatot, ka apgalvojumi par vienlīdz lielu tēva iesaisti maza bērna aprūpē mūsdienās tiekot pārspīlēti:

«Vai jūs spējat iedomāties tēvu, kurš pārtītu bērnu? Domāju, ka neviena māte neizlaistu no rokām zīdaini, kas jāpārtin. Tā ir standartsituācija, un pretēju nevar iedomāties.» (..)

16

«Medijos tā (tēva loma) būtu jāattēlo pavisam citādi - ar pozitīviem piemēriem, kā sabiedrība un paši tēvi redz savu lomu,» norādīja Ostrovska, taču konkrētus piemērus gan neminēja, vien piebilda, ka Latvijā ir daudz šķirtu ģimeņu, vientuļo mammu un pedofilijas gadījumu. 

Daudzbērnu tēvs Guntars Meluškāns savukārt uzskata pretēji (..): «Joprojām ir stereotips, ka bērni vienmēr ir ar mammām.» (..) Viņš uzsver, ka vecāku laika sadalījums bērna kopšanā un audzināšanā nav atkarīgs no dzimuma.

«Mums ir pieci bērni, un ģimenē ir daudz pienākumu, kurus varu veikt es,» sacīja Guntars. Viņš ģimenē ir atbildīgs gan par maltīšu gatavošanu, gan tehniskām lietām, savukārt sieva - par kārtību mājās. (..)

Meluškānu ģimenē jau vairākus gadus Tēva dienas tradīcija ir ļaut ģimenes galvam atpūsties - pārējie gatavo viņam brokastis un apdāvina. 

16

Visu rakstu lasi jaunākajā žurnālā "Privātā Dzīve".