S 16.01.2021.

Dūklavs: Ražas zudumi Latvijā un Igaunijā sausuma dēļ ir ļoti lieli

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Lauksaimniecības kultūru ražas zudumi Latvijā un Igaunijā sausuma dēļ šogad ir ļoti lieli, pēc tikšanās ar Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu atzina zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Zemkopības ministrijā (ZM) informēja, ka trešdien, 12.septembrī, Dūklavs Tallinā tikās ar Igaunijas lauku attīstības ministru, lai apspriestos par abu valstu kopīgo nostāju jautājumā par nepieciešamo Eiropas Savienības (ES) atbalstu Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, kuri cietuši lielus zaudējumus šīs vasaras ilgstošā sausuma dēļ.

"Šīs vasaras sausums nodarījis postu un zaudējumus ne tikai Latvijas un Igaunijas lauksaimniekiem, bet arī cituviet ES. Ar Igaunijas lauku attīstības ministru Tarmo Tammu bijām vienisprātis, ka ES šādu ārkārtēju situāciju radītās negatīvās sekas jāuztver ar lielāku izpratni un dalībvalstis sagaida lielāku atbalstu no Eiropas Komisijas, tajā skaitā adekvātas kompensācijas lauksaimniekiem, jo ražas zudumi Latvijā un Igaunijā ir ļoti lieli," sacīja zemkopības ministrs.

Abu Baltijas valstu ministri arī pārrunāja, kādu atbalstu līdz šim Latvija un Igaunija sniegusi saviem lauksaimniekiem, kas cietuši no lielā sausuma postošajām sekām.

Saskaņā ar ZM sniegto informāciju, Igaunijas lauku attīstības ministru arī interesēja, kā Lauku atbalsta dienests spēj operatīvi un efektīvi apzināt cietušās platības, lai pēc iespējas ātrāk var veikt atbalsta maksājumu izmaksas.

Saskaņā ar provizoriskiem aprēķiniem sausuma radītie zaudējumi Latvijā lopkopībā ir 100,5 miljoni eiro, augkopībā - 165,6 miljoni eiro, bet mežsaimniecībā - 92,9 miljoni eiro.

Aktuālākās ziņas