Paldies, Kristap!

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra otrā posma pirmajā spēlē piektdienas vakarā savā laukumā pārspēja Slovēnijas izlasi ar rezultātu 85:74 (17:16, 40:36, 60:60), izcīnot piekto uzvaru turnīrā. Spēles pārtraukumā notika Latvijas basketbola izlases bijušā spēlētāja Kristapa Janičenoka godināšana.

Oficiāli tika godināts izlases ilggadējais uzbrucējs Kristaps Janičenoks, kur iepriekš jau paziņoja par karjeras valstsvienībā noslēgšanu.

Pārtraukumā Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins Kristapam pasniedza LBS īpašo Goda zīmi, ko piešķir spēlētājiem par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas komandas sportiskajos sasniegumos un basketbola reputācijas nostiprināšanu.

Janičenoks Latviju starptautiskajā arēnā pārstāvējis 140 spēlēs (5. rādītājs starp visiem izlases pārstāvjiem), debiju piedzīvojot 2003.gada 28.jūnijā Noršēpingā spēlē ar Igauniju (78:77) – šajā spēlē viņam 26 minūtēs gūti 15 punkti, bet pēdējo reizi izlase pārstāvēta 2017.gada 5.septembrī Eiropas čempionāta ietvaros Stambulā pret Krieviju (84:69).

No 140 aizvadītajām spēlēm, 81. tika izcīnītas uzvaras, bet 59 atzīts pretinieku pārākums. Tāpat viņš ir visu laiku ceturtais rezultatīvākais spēlētājs izlasē, gūdams 1376 punktus, bet vidēji Latvijas izlases kreklā viņam gūti 9,8 punkti.

Janičenoks ir tikai trešais basketbolists, kurš Latviju pārstāvējis sešos EČ finālturnīros - 2005., 2007., 2009., 2013., 2015., 2017. gadā.

Eiropas čempionāta finālturnīros 29 spēles kopā 290 punktu un izlases rezultatīvākā spēlētāja tituls 2007. un 2013. gadā. Personīgo rekordu gūtajos punktos uzstādīja 2005. gada 17. septembrī Novisadā ar Spāniju, kad gūti 25 punkti (109:114 zaudēts pagarinājumā).