Sv 7.03.2021.

Peitavas ielas nama īpašnieki graustu plāno pārbūvēt par viesnīcu

FOTO: Paula Čurkste/LETA

Vecrīgas grausta Peitavas ielā 7 īpašnieks, Beļģijas uzņēmējs Karims Basils plāno namu pārbūvēt par viesnīcu, bet līdz tam izpildīs Rīgas domes uzliktos pienākumus ēku sakārtot steidzamības kārtā, aģentūrai LETA atklāja īpašnieka pilnvarotā pārstāve Anna Larionova.

Uzņēmēja pārstāve apstiprināja, ka domes uzliktos pienākumus nama saimnieki izpildīs un patlaban jau tiekot meklēti būvnieki, kas varētu veikt nama bīstamo daļu demontāžu.

Viņa norādīja, ka SIA "Peitava 7" īpašnieka Basila mērķis ir ēkā ierīkot viesnīcu "ar mākslas novirzi". "Kopš 2015.gadā nams tika nopirkts, īpašnieks ir piesaistījis arhitektus un centies saskaņot būvniecības projektus, tostarp arī ar Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi," atklāja pārstāve, norādot, ka līdz šim ieceri nav izdevies saskaņot tikai ar ēkas kaimiņiem.

Līdz ar to šis projekts patlaban tiekot pārstrādāts tā, lai tīri tehniski pārbūve neskartu blakus namu īpašniekus un saskaņojums ar tiem nebūtu nepieciešams.

Arī Rīgas pilsētas būvvaldē aģentūrai LETA apstiprināja, ka pērn ēkas īpašnieki iesnieguši skices, kas liecina par plānu tur ierīkot viesu namu vai viesnīcu. "Netika iesniegta oficiāla būvniecības iecere, bet gan tikai skices par to, ko viņi tur gribētu darīt. Šādos gadījumos vienīgais, ko būvvalde dara - sniedz komentārus par to, kādi dokumenti nepieciešami, gatavojot būvniecības iesniegumu," sacīja būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Savos komentāros būvvalde arī vērsusi uzmanību uz to, ka, ja tur tiešām plānots attīstīt viesu namu, pirms tam jārīko arī publiskā apspriešana. Kopš pērnā gada nekādas ziņas no īpašniekiem vairs nav bijis. Pašas ieceres skices iesniedzis arhitektūras birojs "Open arhitektūra un dizains".

Beļģu uzņēmējam šāda tipa viesnīcas piederot jau citviet pasaulē, un, kā norāda uzņēmēja pilnvarotā persona, viņš esot gatavs sadarboties gan ar pašvaldību, gan kultūras pieminekļu sargiem, lai namu pēc iespējas ātrāk savestu kārtībā.

Kā ziņots, Rīgas dome šodien pieņēma lēmumu piespiedu kārtā sakārtot Peitavas ielas 7 graustu, tomēr nama īpašniekiem līdz 28.septembrim vēl tiek dots laiks ēku sakārtot pašiem. Ja īpašnieks uzliktos pienākumus neveiks, pašvaldība namu sakārtos pati un iztērētos līdzekļus piedzīs no īpašniekiem.

Tāpat ziņots, ka daļā ēkas nogruva 17.septembrī. Nams ir atzīts par kultūras pieminekli.

Ēka jau kopš 2015.gada ir atzīta par A kategorijas graustu un tai ir piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā. Pirms tam ēkai nodoklis piemērots nebija, bet kopš klasifikācijas piešķiršanas uzņēmējs ik gadu maksājot sodu 2597 eiro apmērā.

Ēkas īpašnieks kopš 2015.gada ir SIA "Peitavas 7" un tas pieder beļģu uzņēmējam Karimam Basilam.