S 23.01.2021.

Kolumbijā slēdz Pablo Eskobara muzeju

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Kolumbijas pilsētā Medeljinā ir slēgts muzejs, kas bija veltīts bēdīgi slavenajam narkotiku baronam Pablo Eskobaram, ziņo vietējie mediji.

Muzejs tika slēgts trešdien, jo tam nebija atļaujas darboties.

Tas cildināja "vienu no ļaunākajiem bandītiem; vienu no tiem, kas nodarījuši Medeljinai vislielāko ļaunumu", paziņoja pašvaldības drošības ierēdnis Andress Tobons, kuru citēja laikraksts "El Tiempo".

Policija slēdza muzeju laikā, kad to apmeklēja septiņi tūristi.

Muzejs bija izveidots vienā no Eskobara bijušajām mājām. Tajā bija izstādītas viņa mēbeles, personīgie priekšmeti un automašīnas, no kurām vienā bija ložu pēdas. Gidi par Eskobaru runāja labvēlīgi, raksturojot viņu kā sava veida antiestablišmenta varoni.

Muzeju vadīja Eskobara brālis Roberto Eskobars, kuram tika piespriests naudassods 37 miljonu peso (10 420 eiro) apmērā.

Pablo Eskobars kā Medeljinas narkotiku karteļa vadītājs ieguva miljardiem ASV dolāru gadā no kokaīna tirdzniecības. Eskobaru, kurš arī bija atbildīgs par apmēram 6000 slepkavībām, 1993. gadā nošāva drošības spēki.

Tūrisma firmas Medeljinā mēdz vest pilsētas viesus uz vairākām vietām, kas saistītas ar Eskobara dzīvi, tai skaitā uz viņa kapavietu un uz mājokli, ko bija bombardējuši viņa ienaidnieki.

Medeljinas mērs Federiko Gutjerress sacīja, ka šādi tūrisma maršruti ir likumīgi, bet viņam tie nepatīk, jo tie reklamē "mafijas kultūru".

Aktuālākās ziņas