Irānā uzbrukumā bruņoto spēku parādē nogalināti astoņi karavīri

Ilustratīvs attēls

FOTO: AFP/SCANPIX

Irānas dienvidrietumos Ahvāzas pilsētā sestdien kaujinieki sarīkojuši uzbrukumu bruņoto spēku parādes laikā, nogalinot vismaz astoņus karavīrus, pavēstīja Hūzestānas provinces gubernatora vietnieks Ali Hoseins Hoseinzade.

Irānas dienvidrietumos Ahvāzas pilsētā sestdien kaujinieki sarīkojuši uzbrukumu bruņoto spēku parādes laikā, nogalinot 11 cilvēkus, bet vairāk nekā 30 ievainojot, pavēstīja Hūzestānas provinces gubernatora vietnieks Ali Hoseins Hoseinzade.

"Asinsliecinieku skaits pieaudzis līdz 11 un varētu pieaugt vēl vairāk, un ievainoto skaits tagad ir vairāk nekā 30," ziņu aģentūra ISNA citē vicegubernatora teikto. "Viens no asinslieciniekiem ir žurnālists."

Hoseinzade iepriekš sacīja, ka nogalināti astoņi deviņi karavīri.

Bruņoti uzbrucēji raidījuši šāvienus skatītāju pūlī un mēģinājuši uzbrukt tribīnēm, kurās atradušās amatpersonas, vēstīja ziņu aģentūra "Fars".

Atbilstoši provizoriskajai informācijai bijuši četri uzbrucēji. No viņiem divi nogalināti, bet divi aizturēti, pavēstīja provinces gubernators Golamreza Šariati.

Parāde rīkota, pieminot Irākas-Irānas kara sākuma gadadienu. Karš ar diktatora Sadama Huseina pārvaldīto Irāku sākās 1980.gadā un ilga astoņus gadus.

Irānas ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs uzbrukumā vainoja ASV atbalstītu "ārvalstu režīmu".

"Ahvāzai uzbrukuši ārvalstu režīma savervēti, apmācīti, apbruņoti un apmaksāti teroristi," tviterī pavēstīja ministrs. "Irāna uzskata, ka atbildīgie par šādiem uzbrukumiem ir reģionālie terora sponsori un viņu ASV saimnieki."

"Irāna bez kavēšanās un apņēmīgi atbildēs, aizstāvot irāņu dzīvības," solīja ministrs, piebilstot, ka upuru vidū ir "bērni un žurnālisti".

Hūzestānas province, kur notika sestdienas uzbrukums, robežojas ar Irāku, un tajā mīt liela etnisko arābu minoritāte, no kuriem daudzi ir sunnīti. 1980.-1988.gada Irākas-Irānas karā tā bija viens no nozīmīgākajiem kaujas laukiem.

Kurdu nemiernieku uzbrukumi armijas patruļām līdzās robežai pamatā etnisko kurdu apdzīvotajos apvidos ir samērā parasta parādība, bet uzbrukumi režīma mērķiem lielās Irānas pilsētās notiek reti.

Uz augšu