Ārvalstu mediji par Saeimas vēlēšanām: uzvar prokrieviska partija un populisti

Ilustratīvs attēls

FOTO: LOUISA GOULIAMAKI/AFP

Latvijas Saeimas vēlēšanas nav palikušas nepamanītas arī ārvalstu medijos, vēsta LTV1 raidījums "Panorāma". 

Par Saeimas vēlēšanām rakstīja teju visi lielie pasaules mediji, taču katrs saskatīja ko citu, attiecīgi, izvēloties atšķirīgus uzsvarus ziņu virsrakstiem. 

"Prokrieviskā partija uzvar vēlēšanās," tā raksta britu raidsabiedrība un viens no pasaulē ietekmīgākajiem medijiem BBC. 

Tomēr neskatoties uz panākumiem, atgādina, ka vēsturiski "Saskaņa" valdībā netiek iekļauta. Kā galvenos iemeslus zemajiem koalīcijas partiju panākumiem min vājo cīņu pret korupciju un naudas atmazgāšanas skandālus. 

"Saskaņas" panākumus un valdošās koalīcijas zaudējumus pamanījis arī vācu medijs "Deutsche Welle". 

Arī Radio Brīvā Eiropa izceļ Krievijai draudzīgās partijas un populistu panākumus un raksta, ka gaidāmas sarežģītas koalīcijas sarunas.

"Voice of America" raksta par jaunpienācēju panākumiem. Krievu mediji nosauc "Saskaņu" kā uzvarētāju, kas spējis uzrunāt krievvalodīgos vēlētājus un lēš, ka tas dod izredzes krievu valodai kā valsts valodai. 

Tikmēr Tuvo Austrumu medijs "Al Jazeera" kā uzvarētājus izceļ gan prokrieviskos, gan proeiropiskos spēkus un secina, ka rezultāti nav attaisnojuši bažas par pret Eiropas Savienību noskaņotu spēku nākšanu pie varas Latvijā.