Bordāns vērsīsies Zvērinātu advokātu padomē ar sūdzību par Gobzemu

Konservatīvās partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Politiķis Jānis Bordāns (JKP) vērsīsies Latvijas Zvērinātu advokātu padomē ar iesniegumu, lūdzot izvērtēt partijas "KPV LV" pārstāvja Alda Gobzema sociālajā tīklā "Facebook" izplatīto, iespējams, nepatieso informāciju.

Bordāns žurnālistiem sacīja, ka tas saistīts ar informāciju, kas tika pārpublicēta Gobzema profilā sociālajā vietnē "Facebook". Tajā bija pausts par it kā viltotu pilnvaru no klienta, kuru pārstāvējis Bordāns. Politiķis uzsvēra, ka publikācijā minētais neatbilst patiesībai un grauj viņa advokāta reputāciju.

Politiķis gan uzsvēra, ka vēlētos to atstāt "ārpus sarunām par politiku", tāpēc arī nerakstīja iesniegumu pirms vēlēšanām. Taujāts, vai tas varētu ietekmēt valdības veidošanas sarunas, Bordāns atbildēja: "Nezinu, tas iespaidos vai neiespaidos".

Gobzems, atbildot uz līdzīgu jautājumu, pauda, ka viņa rakstura iezīmes ļauj nolikt malā personīgās intereses un emocijas. Šādai īpašībai arī ir jāpiemīt nākamajam valdības vadītājam, norādīja politiķis.

"KPV LV" pārstāvis klāstīja, ka Latvija ir pelnījusi tādu premjeru, kurš spēj stāvēt pāri jebkādai provokācijai un destruktīvai rīcībai. Viņš akcentēja, ka tautas vēlme ir skaidra - dot mandātu valdību veidot tām divām vispopulārākajām partijām, kurām to ir iespēja praktiski izdarīt. No Gobzema teiktā izrietēja, ka runa ir par "KPV LV" un Jauno konservatīvo partiju.

Jau vēstīts, ka Latvijas zvērinātu advokātu padomē ir ierosinātas divas disciplinārlietas pret Gobzemu.

Viena lieta ierosināta pēc ārstes Indras Štelmanes iesnieguma, savukārt otra pēc četriem saņemtiem iesniegumiem.

Padomes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs aģentūrai LETA augustā norādīja, ka jautājums tiks nodots tālākai izskatīšanai Latvijas zvērinātu advokātu padomes disciplinārlietu komisijai, kura tuvāko mēnešu laikā lems - vai un kādu disciplinārsodu Gobzemam piemērot.

Uz augšu