Kā pareizi sagatavot auto ziemai

FOTO: TASS/Scanpix

Klāt ir rudens, naktis kļūst garākas, dienas īsākas. Gaiss atdziest un ir jūtams, ka arī ziema vairs nav aiz kalniem. Lai tā jūs nepārsteigtu nesagatavotus, mēs atgādināsim, kādi sagatavošanās darbi jāveic, lai pie pirmajiem mīnusiem no autobraucēja nekļūsti par kājāmgājēju.

Kas labāk redz, tas tālāk tiek!

Pirmkārt, ir jāparūpējas par labu redzamību. Rudenī redzamību apgrūtina ne tikai tumsa, bet arī lietus un krītošas lapas. Sāc ar vējstikla tīrītāja slotiņām, kas pēc karstās vasaras, iespējams, ir kļuvušas cietākas un savu funkciju vairs nepilda. Katrs ražotājs piedāvā kā premium, tā arī vidējās un zemākas cenu kategorijas produkciju, tāpēc gadījumā, ja slotiņu izvēle sagādā galvassāpes, ir vērts konsultēties ar speciālistu. Šobrīd tirgū parādījušās arī tā saucamās ziemas slotiņas, kas efektīvāk atbrīvo stiklu no sniega un kavē slotiņu piesalšanu pie tā.

Lai vējstikls būtu tīrs, nepietiks tikai ar labām slotiņām. Svarīgi ir parūpēties arī par labu logu šķidrumu. Iegādājoties ziemas vējstiklu šķidrumu, ir jāpievērš uzmanība tā sasalšanas temperatūrai, kas norādīta uz vējstiklu šķidruma iepakojuma. Tā kļūst aktuāla, kad iestājas aukstāks laiks un vairs nav iespēju notīrīt automašīnas vējstiklu, jo šķidrums ir sasalis. Pirms uzpildi logu šķidrumu, pārliecinies, ka vasaras šķidrums ir beidzies.

Lai cik tīrs būtu auto stikls, tumsā nesanāks neko saskatīt, ja auto lukturi nebūs gatavi ziemai. Atceries, ka jaunas spuldzes neuzlabos redzamību, ja lukturu stikli nebūs kārtīgi nopulēti un lukturi nebūs pareizi noregulēti. Ja ar spuldzēm tiksi galā pats, tad lukturu pulēšanu un lukturu regulējumu labāk būs uzticēt profesionāļiem. Pirmkārt, viņi to izdarīs ātrāk. Otrkārt, viņiem ir vajadzīgais aprīkojums, lai darbu paveiktu kvalitatīvi.

Nepaliec aiz durvīm!

Parūpējies laicīgi par auto durvju gumijām, apstrādājot tās ar kādu no silikona līdzekļiem. Kā vasarā, tā arī ziemā katrs savu auto mīlošs autovadītājs rūpējas par to, lai viņa auto būtu tīrs un biežāk vai retāk, bet tomēr to nomazgā. Lai rudens un ziemas periodā, kad temperatūras stabiņš nokrīt zem nulles atzīmes, nesanāktu palikt aiz auto durvīm, pēc katras auto mazgāšanas visas durvīs iestrādātās gumijas nepieciešams kārtīgi nožāvēt jeb „izpūst” un apstrādāt ar kādu no silikona līdzekļiem, lai tās neizsalst.

Lieka, bet noderīga bagāža

Pirmkārt, rūpējies par savu drošību, un glabā sava auto bagāžas nodalījumā atstarojošo vesti. Ja tumšajā diennakts laikā būs nepieciešams izkāpt no auto, tad uzvelc vesti, lai citi vadītāji tevi laicīgi pamana. Otrkārt, parūpējies par it kā vienkāršiem, bet ļoti noderīgiem sīkumiem.

Auto ledus skrāpis un birste būs noderīgi no rītiem un pēc intensīvas snigšanas. Ledus skrāpis palīdzēs ātrāk atbrīvot vējstiklu no ledus, bet birste notīrīt sniegu no auto. Atceries, ka ledus skrāpis ir paredzēts tikai auto stikliem, nevis virsbūvei un lampām!

Tieši ziemā visnoderīgākie ir akumulatora uzlādes vadi. Ja tie nebūs noderīgi tev, tad varbūt izglābs kāda kaimiņa rītu. Un, lai cik tas smieklīgi liktos, nenāks par ļaunu, ja lielāka sniega laikā bagāžas nodalījumā ieliksi arī lāpstu.

Sagādā riepas!

Latvijā no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem un autobusiem, kuru pilna masa nepārsniedz 3500 kg jābūt aprīkotiem ar ziemas riepām, tāpēc laicīgi sāc par to domāt. Vairāk par ziemas riepu iegādi un montāžu uzzini šeit. Un atceries - neatliec to uz pēdējo brīdi!

Uz augšu