Lemj par Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centra likvidāciju

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls Foto: Ieva Lūka / LETA

Jelgavas pilsētas domes komitejās šonedēļ skatīts lēmumprojekts, kas paredz ar nākamā gada 1. janvāri likvidēt Jelgavas bērnu sociālās aprūpes centru (JBSAC), informēja pašvaldībā.

Kā finanšu komitejas sēdē skaidroja Jelgavas pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne, lēmums par centra likvidāciju pieņemts, jo šobrīd tajā uzturas ļoti maz bērnu, tādējādi ir ekonomiski neizdevīgi uzturēt to pašreizējā veidā. Turklāt Jelgavas pašvaldība piedalās deinstitucionalizācijas plāna īstenošanā, kas paredz nodrošināt no ģimenēm izņemtiem bērniem un bāreņiem ģimenei pietuvinātus dzīves apstākļus.

"Šobrīd centrā katru dienu uzturas trīs nepilngadīgas personas, vēl divas - tajā dzīvo nedēļas nogalē, jo darbadienās mācās citur," situāciju raksturo Škutāne.

Bērnu sociālās aprūpes centra likvidācija būtībā ir reorganizācija, pievienojot to Jelgavas Sociālo lietu pārvaldei (JSLP). Iecerēts, ka ar nākamo gadu tas darbosies kā atsevišķa LSLP nodaļa, un tas nodrošinās bērnu īslaicīgu un ilglaicīgu izvietošanu Krīzes centrā vai sociālajos dzīvokļos (pilngadīgās personas).

Lēmumprojekts uzdod JBSAC vadītājai Inesei Kovaļevskai informēt iestādes darbiniekus par iestādes likvidāciju un darba tiesisko attiecība pārtraukšanu. Arī pati direktore tiek atbrīvota no darba ar nākamā gada 1. janvāri.

Šobrīd JBSAC strādā 26 darbinieki, tajā skaitā - vairāki sociālie pedagogi.

Komitejas sēdē, atbildot uz deputāta Aigara Rubļa (JV) jautājumu par direktores tālāko likteni, Škutāne norādīja, ka pašvaldība Kovaļevskas darbu novērtē pozitīvi, turklāt esot sasniegts mērķis, ar kuru viņa pagājušā gada vasarā sāka darbu LBSAC – panākt centra likvidāciju. Tajā paša laikā Škutāne izvairīgi komentēja iespēju Kovaļevskai turpināt darba JSLP nodaļas vadītājas amatā - par to lemšot LSLP.

Pati Kovaļevska aģentūrai LETA nevēlējās komentēt pašvaldības lēmumu un savus nākotnes plānus.

Īstenojot deinstitucionalizācijas plānu, Jelgavā iecerēts izveidot ģimenes māju Nameja ielā, taču visdrīzākais ātrāk par 2020. gadu šī iecere nerealizēsies, piebilda Škutāne.

Jelgavas domes komitejas lēmumprojektu ir atbalstījušas, un gala lēmums tiks pieņemts šā mēneša Jelgavas domes sēdē.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu