Iznācis pašmāju romantiskās komēdijas "Jaungada taksometrs" reklāmas rullītis

FOTO: publicitātes

Režisors Māris Martinsons iepazīstina ar sava jaunākā veikuma - romantiskās komēdijas “Jaungada taksometrs” reklāmas rullīti, ļaujot skatītājiem jau mazliet dziļāk ielūkoties aizraujošajā notikumu virpulī, kuru svētku priekšvakarā piedzīvo filmas galvenais varonis - izpalīdzīgais taksometra vadītājs Andrejs (Lauris Reiniks), palīdzot atrisināt ne viena vien pasažiera dzīves stāstu.

Filma no 30. novembra būs skatāma visos Latvijas kinoteātros. Filmas izplatītājs “Uz Kino!” 

Noskaties filmas rullīti.

“Kāpēc tāda izvēle - komēdija? Dzīvē visam jābūt balansā. Paralēli vēsturiskām filmām, trilleriem, spriedzes un šausmu filmu žanram, tāpat arī drāmām, skatītājiem ir jāredz filmas ar pozitīvu un līksmu saturu. Ir filmas, kas veltītas Jāņiem, atvaļinājumiem, Valentīna dienai un, protams, Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam,” atklāj filmas režisors Māris Martinsons.

“Man kā režisoram patīk sastrādāšanās ar profesionāliem aktieriem – tā ir absolūta partnerība un savstarpējas uzticēšanās sajūta. Arī šajā filmā lieliskie Zane Dombrovska, Dita Lūriņa-Egliena, Dārta Daneviča, Ieva Florence un Andris Bulis ienes bagātīgu spēles gammu. Savukārt, strādājot ar cilvēkiem, kam loma ir pirmā pieredze kino jomā, vienmēr sanāk atklāt spilgtus tēlus, kas tādi ir savā būtībā. Esmu pateicīgs visiem, kas piekrita sadarboties, kā rezultātā nonācām pie brīnišķīga aktieru sastāva, kas veido stāstu filmā “Jaungada taksometrs”. Filmā piedalās arī mūziķis Lauris Reiniks, improvizators Nauris Brikmanis, radio, TV raidījumu un pasākumu vadītāji Valdis Melderis, Valters Krauze, Baiba Sipeniece-Gavare, modele Māra Sleja u.c.” piebilst režisors.

Filmā viens no nozīmīgākajiem tēliem ir Salavecis jeb Ziemassvētku vecītis, kurš taksometra vadītāja Andreja dzīvē ienes būtiskas pārmaiņas. Par savu īpašo lomu plašāk stāsta Valters Krauze: “Es piekritu režisora Māra aicinājumam filmēties filmā “Jaungada taksometrs” vairāku iemeslu dēļ - sen nebiju saņēmis tādu intriģējošu piedāvājumu, mani uzrunāja Māra atlasītais aktieru sastāvs, kā arī zināju to, ka viņš nav “burta kalps”, kas skatās, vai tas komats ir tajā vietā, vai tas teikums ir, kā rakstīts scenārijā, jo neesmu jau īsts aktieris. Turklāt man ļoti patīk filmas žanrs - komēdija, jo es uzskatu, ka latviešu kino mākslā tā ir traģēdija, ka ir tik maz komēdiju. Un - kāpēc gan nepamēģināt, jo filmā esmu Ziemassvētku vecītis vai salavecis, kas ir noguris no sava darba, bet kuram tajā pašā laikā patīk savs darbs, taču Vecgada vakarā tas ir saguris vairāk nekā citas reizes. Es atveidoju lomu, kurai esmu nedaudz līdzīgs arī dzīvē, jo svētkos bieži veicu šo pienākumu, kā arī cilvēks, kas uzdod liktenīgus jautājumus citiem, kā to daru filmā.  Protams, es ļoti vēlētos spēlēt tādus tēlus kā Romeo vai Dons Kihots, bet tas lai paliek nākotnes plānos, “Jaungada taksometrā” esmu omulīgs salavecis.”

Filma “Jaungada taksometrs” stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometra aizmugurējā sēdeklī nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Katrā stāstā Andrejs nospēlēs savu lomu, bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Uz augšu