Aiztur jauniešus, kas ar pasta starpniecību sūtījuši narkotikas no darknet

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas par vairākkārtēju narkotisko un psihotropo vielu pasūtīšanu no ārzemēm ar pasta starpniecību aizturējusi trīs personas, aģentūru LETA informēja VID.

Šīs personas pasūtīja dažādas narkotiskās vielas nelegālajās tirdzniecības tiešsaistes vietnēs - tā saucamajā "darknetā" (DarkNet) jeb slēptajā internetā, kuram ir iespējams pieslēgties ar nestandarta pārlūka palīdzību, kas slēpj identitāti, un par tām norēķinājās ar virtuālo naudu jeb kriptovalūtu.

Izmeklējot vairākus kriminālprocesus, kas sākti laikā no šā gada aprīļa līdz oktobrim, VID Nodokļu un muitas policija oktobrī aizturējusi trīs personas - 1988., 1993. un 1994. gadā dzimušus Latvijas pilsoņus. Visas šīs personas ar "darkneta" starpniecību pasūtīja dažādas narkotiskās vielas no Nīderlandes un Vācijas un par tām norēķinājās ar kriptovalūtu.

Kriminālprocesu ietvaros VAS Latvijas pasts vēstuļu šķirošanas daļā kopumā tika izņemti 23 pasta sūtījumi.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš atgādināja, ka narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība un sods ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem.

"Ir vairāk nekā vieglprātīgi paļauties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam, jo arī pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Tādēļ mēs aicinām ikvienu, un it īpaši jauniešus, apzināties dramatiskās sekas, kas draud par šādu neapdomīgu rīcību, un laikus atteikties no tās," sacīja Podiņš.

Pirmā aizturētā persona laikā no šā gada aprīļa līdz oktobrim no Vācijas un Nīderlandes pasūtīja septiņus pasta sūtījumus ar narkotiskajām vielām. Katrā sūtījumā tika atklātas 55-105 MDMA tabletes jeb 3,4 metilēndioksimetilamfetamīns.

Veicot kratīšanu aizturētās personas dzīvesvietā, tika izņemts būtisks daudzums narkotisko vielu un ar tām saistītu priekšmetu - ap 20 gramiem marihuānas, 16 krāsainas tabletes, 11 ar LSD piesūcinātas papīra markas, divi polimēra iepakojumi, kuros bija 50-60 sadalītu tablešu gabali, divi smalcinātāji, viena pīpēšanas ierīce, divi svari un vairāki simti polimēra iepakojumu.

Aizturētā persona atzina, ka šīs vielas bija paredzētas tālākai realizācijai.

Otra aizturētā persona laikā no šā gada maija līdz septembrim no Nīderlandes pasūtīja 11 pasta sūtījumus. Lai slēptu patieso sūtījumu saņēmēju, uz pasta sūtījumiem tika norādīti nepatiesi personu dati un dažādas sūtījuma saņemšanas adreses.

Sūtījumos tika atklātas 102 dažāda veida MDMA saturošas tabletes un 11 ar LSD piesūcinātas papīra markas. Veicot kratīšanu personas dzīves vietā, tika izņemtas vēl vairākas MDMA saturošas tabletes un ierocim līdzīgs priekšmets.

Abas šīs personas ir atzītas par aizdomās turētajām un tām piemēroti divi drošības līdzekļi - nodošana policijas uzraudzībā un aizliegums izbraukt no Latvijas bez procesa virzītāja atļaujas.

Trešā aizturētā persona no Nīderlandes pasūtīja piecus pasta sūtījumus. Tajos atradās kristāliska MDMA saturoša viela. Arī šī persona narkotiskās vielas pasūtīja "darknetā" un par tām norēķinājās ar kriptovalūtu. Šīs personas dzīves vietas kratīšanas laikā tika izņemtas dažādas narkotiskās un psihotropās vielas. Aizturētā persona ir atzīta par aizdomās turēto. Tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesi pret šīm personām sākti pēc Krimināllikuma 190.1. panta pirmajā un otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, tas ir, par iespējamo narkotisko, psihotropo vai jauno psihoaktīvo vielu, kā arī to saturošu izstrādājumu vai prekursoru, kuru aprite ir aizliegta vai ierobežota, pārvietošanu pāri Latvijas valsts robežai nelikumīgā veidā un ja tas izdarīts lielā apmērā.

Uz augšu