Tiesas debates pret bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem sagaidāmas novembra beigās

FOTO: Lita Krone/LETA

Šodien civillietā par 15 miljonu eiro piedziņu no bijušajiem "Latvijas krājbankas" valdes locekļiem prasītāji SIA "KPMG Baltics" beidza atbildēt uz atbildētāju uzdotajiem jautājumiem - aģentūra LETA uzzināja Rīgas apgabaltiesā.

Nākamā tiesas sēde paredzēta 30. novembrī un tajā, atbilstoši civilprocesa kārtībai, varētu tikt sāktas tiesas debates.

Lietā kā atbildētāji ir septiņi bijušie likvidējamās "Latvijas krājbankas" valdes locekļi - Ivars Priedītis, 13. Saeimā ievēlētais Mārtiņš Bondars, Dzintars Pelcbergs, Mārtiņš Zalāns, Andrejs Surmačs, Ilze Bataska un Svetlana Ovčiņņikova.

Tiesas sēdē 26. oktobrī prasītāju pārstāvis Romualds Vonsovičs tiesai ieskicēja atbildētāju darbības, kas esot novedušas pie vairāk nekā 15 miljonu eiro lieliem zaudējumiem.

Jau vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pērn jūnijā nosprieda solidāri piedzīt zaudējumus vairāk nekā 15 miljonu eiro apmērā no atbildētājiem, kuri bez pietiekama saimnieciska pamatojuma esot izsnieguši vairākus aizdevumus Seišelu salās un Kiprā reģistrētām komercsabiedrībām un pārņēmuši to nodrošinājumus.

"Latvijas krājbankas" administrators "KPMG Baltics" prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumiem, kas bankai radušies laikā līdz maksātnespējas procesa sākšanai, cēla 2015. gadā.

"TV3" ziņas janvārī vēstīja, ka tiesa ir apķīlājusi Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt zaudējumus šajā lietā.

Kā ziņots, 2011. gada nogalē, "Latvijas krājbankā" tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23. decembrī Rīgas apgabaltiesa "Latvijas krājbanku" pasludināja par maksātnespējīgu. Ņemot vērā līdzekļu iztrūkumu, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome nolēma apturēt visu "Latvijas krājbankas" finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Policija par notikušo sāka izmeklēšanu.

"Latvijas krājbankas" kriminālprocesā aizdomās par piesavināšanos lielā apmērā tika turēts bijušais bankas prezidents Ivars Priedītis, bankas līdzīpašnieks Antonovs, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Dzintars Pelcbergs un Mārtiņš Zalāns. Šajā kriminālprocesā izmeklētāji 2011. gadā aizturēja arī bijušo bankas valdes locekli Svetlanu Ovčiņņikovu.

Uz augšu
Back