Erdoans: Pavēle nogalināt Hašogi nāca no Saūda Arābijas valdības "augstākajiem līmeņiem"

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AFP / Scanpix

Pavēle nogalināt saūdarābu žurnālistu un režīma kritiķi Džamalu Hašogi nāca no Rijādas valdības "augstākajiem līmeņiem" - piektdien viedokļrakstā avīzē The Washington Post apgalvo Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans.

"Mēs zinām, ka izpildītāji ir 18 aizdomās turēto vidū, kuri apcietināti Saūda Arābijā. Mēs zinām, ka šie indivīdi ieradās, lai izpildītu viņu pavēles - nogalināt Hašogi un doties prom," raksta Turcijas prezidents.

"Visbeidzot, mēs zinām, ka pavēle nogalināt Hašogi nāca no Saūda Arābijas valdības augstākajiem līmeņiem."

Erdoans piebilst - viņš "ne sekundi nav ticējis", ka Saūda Arābijas karalis Salmans būtu licis nogalināt Hašogi, kurš tika noslepkavots Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, Turcijā.

ASV dzīvojušais laikraksta The Washington Post līdzstrādnieks un Saūda Arābijas kroņprinča Mohammeda bin Salmana kritiķis Hašogi 2. oktobrī tika nogalināts Saūda Arābijas konsulātā Stambulā, kur viņš bija ieradies, lai saņemtu laulībām ar Turcijas pilsoni nepieciešamos dokumentus.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi. Vēlāk apgalvoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību "dūru cīņā", līdz visbeidzot atzina, ka žurnālists nogalināts ar iepriekšēju nodomu pastrādātā slepkavībā.

Turcijas prokurors trešdien apstiprināja, ka Hašogi iepriekš izplānotas slepkavības gaitā nožņaugts, tiklīdz viņš 2. oktobrī ienācis konsulātā. Viņa līķis sadalīts un iznīcināts.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu