Sevastova un Ostapenko WTA rangā zaudē pa vienai vietai

Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko

FOTO: AFP/LETA/TVNET kolāža

Latvijas tenisistes Anastasija Sevastova un Aļona Ostapenko jaunākajā WTA rangā, kas publicēts pirmdien, katra zaudējušas pa vienai vietai, tādējādi ieņemot attiecīgi 12. un 22.pozīciju.

Sevastova oktobrī sasniedza Pekinas WTA "Premier" turnīra finālu, bet Maskavas WTA "Premier" turnīrā viņa apstājās pusfinālā. Iepriekšējā mēnesī parādītais sniegums viņai ļāva no otrā desmita beigām pacelties uz 11.vietu, kas liepājniecei bija karjeras rekords.

Latvijas pirmā rakete aizvadītajā nedēļā piedalījās sezonas otrajā svarīgākajā noslēguma turnīrā "WTA Elite Trophy", kur apakšgrupā divās spēlēs izcīnīja vienu uzvaru, ar ko bija par maz pusfināla sasniegšanai un ranga 11.vietas nosargāšanai.

Tikmēr Ostapenko pēdējo trīs nedēļu laikā no 13.vietas atkāpusies uz 22.pozīciju.

Ostapenko septembrī zaudēja vietu ranga labāko desmitniekā, kur iepriekš viņa atgriezās augusta beigās, bet pirms tam starp desmit labākajām tenisistēm bija maija beigās, tomēr pēc tam neaizstāvēja Francijas atklātā čempionāta uzvarētājas titulu un atkrita uz 12.vietu, pēcāk vairākas nedēļas pēc kārtas ieņemot arī 11.pozīciju. Viņa starp pirmajām desmit tenisistēm iepriekš bija kopš pagājušā gada septembra.

Savukārt Latvijas trešā rakete Diāna Marcinkēviča jaunākajā WTA rangā par četrām pozīcijām atkāpusies uz 338.vietu. Nākamajā nedēļā viņai nāks klāt punkti par uzvaru Viralas ITF 25 000 sērijas turnīrā, kas ļaus veikt nelielu kāpumu rangā.

Tikmēr 18 gadus vecā Daniela Vismane saglabā 569.pozīciju, bet Alise Čerņecka par 25 vietām atkāpusies uz 958.pozīciju.

Aizvadītajā nedēļā notikušais "WTA Elite Trophy" turnīrs nav ieviesis izmaiņas ranga pirmajā desmitniekā.

Reitinga galvgalī gadu noslēgs rumāniete Simona Halepa, otro vietu ieņem vāciete Angelika Kerbere, bet trešā ir Dānijas pārstāve Karolīna Vozņacka.

Ceturtā ir "WTA Finals" čempione Jeļina Svitoļina no Ukrainas, bet piektā ir ASV atklātā čempionāta uzvarētāja Naomi Osaka no Japānas, kas zaudējusi vienu vietu, sesto vietu ieņem amerikāniete Sloeina Stīvensa, septītā ir čehiete Petra Kvitova, kura ir priekšā savai tautietei Karolīnai Plīškovai. Devītā ir nīderlandiete Kiki Bertensa, bet pirmo desmitnieku noslēdz talantīgā krieviete Darja Kasatkina.

Tikmēr dubultspēļu rangā Ostapenko saglabā 38.pozīciju, bet Sevastova arī šonedēļ ieņem 57.vietu, kamēr Marcinkēviča par trim vietām atkāpusies uz 199.pozīciju. Vismane rangā ir 866.vietā, atgūstot vienu vietu, bet Alise Čerņecka ir 881.pozīcijā, pakāpjoties par divām vietām. Savukārt Irina Ļapustina izkritusi no WTA dubultspēļu ranga.

Uz augšu
Back