Kuldīgas pusē interneta krāpnieki no iedzīvotājiem mēģina izkrāpt naudu

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Pēdējos mēnešos Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirknī vērsušies vairāki iedzīvotāji informējot par krāpšanas gadījumiem internetā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga.

Cilvēki internetā saņēmuši piedāvājumu iesaistīties finanšu afērās, kam seko mistiskas komisijas maksas, kas tiek pieprasītas no upuriem.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neļaut sevi apvārdot. Iedzīvotāji, kuriem ir vecāka gadagājuma radinieki, tiek aicināti šādus gadījumus pārrunāt arī ar saviem radiniekiem.

Ja cilvēks saņem vēstuli, kas tulkota sliktā latviešu valodā ar Google tulkotāju, tas jau vien norāda, ka sūtītājs, visticamāk, ir aizdomīga persona, kuras nolūki nav no tiem labākajiem, atzīmē policijā.

Vēstulēs mēdz būt aicinājumi iepazīties, kam seko solījumi sūtīt dāvanas, kuru saņemšanai atkal ir vajadzīgas kādas komisijas maksas.

Ļaundari arī mēdz aicināt iesaistīties finanšu darījumos, solot neiespējami lielas peļņas iespējas, bet, lai pie kārotā tiktu, vēstules adresātam tiek prasīts ieguldīt savu naudu.

Policija aicina būt uzmanīgiem arī, iegādājoties preces internetā, un, pirms veikt maksājumu, pārbaudīt, vai tirgotājs ir reģistrēts uzņēmējs.

Uz augšu