Krauze: Loģiski būtu kā nākamo premjera amatam nominēt kandidātu no KPV LV

Armands Krauze.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Loģiski būtu kā nākamo premjera amatam nominēt kandidātu no Saeimas vēlēšanās vislielāko atbalstu guvušās partijas, kas, neskaitot Saskaņu, ir KPV LV, aģentūrai LETA sacīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Vienlaikus viņš norādīja, ka šis princips pagaidām valdības veidošanās sarunās nav strādājis, jo KPV LV, pēc balsu skaita raugoties, ir lielākā no latviskā flanga partijām, taču viņu premjera amata kandidāts Aldis Gobzems kā pirmais nominēts netika.

Pēc Krauzes teiktā, veicot pārrunas ar partijām, Valsts prezidents Raimonds Vējonis saprot, kuram kandidātam ir iespēja iegūt citu partiju atbalstu un kuram nav. Tomēr, atbildot uz aģentūras LETA jautājumu, Krauze sacīja, ka nevar izslēgt iespēju, ka prezidents arī iedomājies par kādu kandidātu "no malas".

"Tāpēc man ir grūti prognozēt, kāds varētu būt Valsts prezidenta turpmākais lēmums," sacīja Krauze.

Politiķis sacīja, ka ZZS ir gatava sadarboties ar jebkuru Valsts prezidenta nominēto kandidātu un iesaistīties valdības veidošanā.

"Politikā ir jāspēj rast kompromisus un sarkanās līnijas ir jāvelk uzmanīgi. Mēs esam gatavi sadarboties ar visām sešām ievēlētajām partijām," sacīja Krauze, norādot, ka, neraugoties uz Jaunās konservatīvās partijas (JKP) negatīvo nostāju pret ZZS, arī pret viņiem sarkanās līnijas vilktas netiek.

Apvienība Attīstībai/Par! (AP) un nacionālā apvienība Visu Latvijai! - Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) nolēmušas izstāties no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām. Par šādu soli šodien lems arī partiju apvienība Jaunā Vienotība (JV).

AP aicina Valsts prezidentu Raimondu Vējoni nominēt citu premjera kandidātu.

7. novembrī Valsts prezidents nominēja Bordānu premjera amatam, vienlaikus norādot, ka, ja JKP līderim neizdosies valdību izveidot līdz 21. novembrim, viņš ir gatavs nominēt citu premjera amata kandidātu.

Bordāns bija iecerējis, ka viņa veidotajā valdībā varētu būt pārstāvēti pieci politiskie spēki - JKP, KPV LV, AP, VL-TB/LNNK un JV. Tomēr līdz pat trešdienas rītam šiem politiskajiem spēkiem nebija izdevies vienoties par koalīcijas izveidi.

Aktuālākās ziņas