Klejojoša govju ganāmpulka dēļ pārtrūkusi aviosatiksme ar Roņu salu

Govis. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Rebeka Žeire/LETA

Igaunijā šonedēļ uz laiku nācies pārtraukt aviosatiksmi ar Roņu salu, jo uz vietējā lidlauka skrejceļa sanākušas kādam salā nedzīvojošam privātīpašniekam piederošas skotu Hailendas šķirnes govis, vēsta laikraksts Meie Maa.

Brīvi klaiņojošas pinkainās govis laiku pa laikam sagādā saliniekiem problēmas un par to jau agrāk rakstījuši arī Igaunijas mediji, bet šis ir pirmais gadījums, kad govju dēļ traucēti lidojumi maršrutā Pērnava-Roņu sala-Kuresāre.

Kā pastāstījusi lidlauka operatore Anne Miksone, problēma pastāv jau sen un govis neaptur arī savulaik uzceltais žogs.

1

"Īpašnieks, šķiet strādā Policijas un robežapsardzības departamentā un gada laikā Roņu salā nav parādījies ne reizi. Tā nedrīkst - atvest govis uz salu un vairs nelikties ne zinis," viņa sacījusi laikrakstam.

Kā norādījusi Igaunijas Ekonomikas ministrijas Vides departamenta preses sekretāre Sille Adera, departamenta speciālists savulaik brīdinājis ganāmpulka īpašnieku, ka viņa govis mēdz klaiņot ārpus aploka, un īpašnieks apsolījis turpmāk parūpēties, lai tā nenotiktu.

Vienlaikus viņa uzsvērusi, ka mājlopu turēšanas jautājumi nav Vides departamenta kompetencē - par to atbild Pārtikas un veterinārais departaments.

1

Roņu salas pagasta vecākais Sīms Avi sasaucis krīzes komisiju.

"Kā pagaidu risinājumu esam izveidojuši lidlaukam nakts apsardzi, tajā piedalās aktīvākie iedzīvotāji, kādi desmit cilvēki," viņš sacījis avīzei, piebilstot, ka pagasts vērsies pie vairākām valsts iestādēm, lūdzot palīdzēt droši iežogot lidlauku.

1

Roņu jeb Ruhnu salā pastāvīgi dzīvo aptuveni 70 cilvēki.

Aktuālākās ziņas