O, 29.11.2022.

Ļaužu pūļi pēc simtgades salūta: ieraksti no pilsētas videokamerām

Apollo.lv
Ļaužu pūļi pēc simtgades salūta: ieraksti no pilsētas videokamerām
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ekrānuzņēmums no video

Kā liecina novērojumi, svētku uguņošanu apmeklēja daudz cilvēku un notika drūzmēšanās, lai tiktu pie labākās vietas vērošanai. Cilvēku plūsmu uguņošanas iespējams redzēt pilsētas video novērošanas kamerās.

Latvijas valsts simtgadei veltīto gaismas uzvedumu "Saules mūžs" 18. novembra vakarā klātienē noskatījušies apmēram 110 000 iedzīvotāju.

Rīgas pašvaldības policija dalījās ar galvaspilsētu novērošanas kameru uzņemto. Tajā redzama pūļa pārvietošanās pēc salūta beigām.

Video: Cilvēku pūļi pēc Latvijas simtgades svētku uguņošanas

Gaismas uzveduma norise aptvēra plašāku norises vietu nekā citus gadus. Uzveduma norisi cilvēki vēroja abpus Daugavas - gan, kā ierasts 11. novembra krastmalā, gan arī Pārdaugavā un uz tuvumā esošajiem tiltiem.

Policija norādījusi, ka simtgades pasākumu norises vieta un laiki varēja būt labāk pārdomāti.

Video: Latvijas simtgades svētku salūts

Valsts policijas (VP) Kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs gan nepiekrīt sociālajos tīklos izskanējušajiem pieņēmumiem, ka lielā, neorganizētā pūļa dēļ simtgades svinības par mata tiesu nebeidzās ar traģēdiju.

>> Simtgades uguņošanas atskaņas sociālajos tīklos: pusģībstošas dāmas, raudoši bērni un agresīvi seniori

Velšs uzsvēra, ka policija ļoti gatavojās kārtības nodrošināšanai šo pasākumu laikā un monitorēja situāciju jau iepriekš. Tajā pašā laikā policijas pārstāvis atzina, ka pasākumus, iespējams, apmeklēja lielāks cilvēku skaits, nekā bija plānots.

Fotogalerija: Latvijas simtgades svētku salūts

Izskanējušās negācijas par svētdienas vakarā Vecrīgā piedzīvoto lielo drūzmēšanos Velšs izskaidroja ar emocijām.

"Skaidrs, ka parādījās zināmi pūļa psiholoģijas elementi, un cilvēkam, kurš jūtas nedroši vai neērti pūlī, brīdī, kad viņam ir jāpastāv, jāgaida, kad kaut kas nekustas, parādās spriedze. [...] Un, protams, kur ir cilvēku masas, tur ir arī riski," sacīja policijas pārstāvis.

Tai pašā laikā viņš atgādināja, ka policija jau pirms simtgades svinībām bija brīdinājusi, ka apmeklētāju skaits būs liels, tādēļ katram pašam bija jāizvērtē, vai došanās uz šādiem pasākumiem konkrētajam cilvēkam vai ģimenei būs piemērota un vai šādā blīvā pūlī varēs justies labi.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu