Elksniņš: Pašreizējā situācijā labākais risinājums būtu atkārtotas vēlēšanas Daugavpilī

Saeimas frakcijas "Saskaņa" deputāts Andrejs Elksniņš piedalās preses konferencē, kurā informē par frakcijas sagatavoto un iesniedzamo Satversmes tiesā pieteikumu, ar kuru tiks apstrīdēti "pedagogu lojalitātes grozījumi".

FOTO: Ieva Makare/LETA

Labākais risinājums pašreizējā situācijā būtu atkārtotas vēlēšanas Daugavpilī, uzskata pašvaldības deputāts Andrejs Eksniņš (S).

Skaidrojot balsojumu par līdzšinējā pilsētas mēra Riharda Eigima (Mūsu partija) atbrīvošanu no amata, Elksniņš aģentūrai LETA sacīja, ka Saskaņa jau iepriekš neatbalstīja viņu domes priekšsēdētāja amatā. Pirms gada septembra sākumā, kad notika balsojums par Eigima apstiprināšanu amatā, Saskaņa šo lēmumu neatbalstīja. Turklāt vēlāk Saskaņa mudināja Eigimu atbrīvot no amata, bet pārējie deputāti šo pieprasījumu neatbalstīja, atgādināja Elksniņš.

"Pēdējā gada laikā mēs parādījām gan kolēģiem, gan iedzīvotājiem šīs varas patieso dabu, un mums ir liels prieks, ka atsevišķiem deputātiem no Latgales partijas radās apskaidrība par notiekošo," sacīja Saskaņas deputāts.

Viņš pauda - Saskaņa vienmēr ir norādījusi, ka gatava uzņemties atbildību par pilsētas vadīšanu un svarīgu problēmu risināšanu, tomēr pašreizējā situācijā šis nav pašmērķis. Pēdējā pusotra gadā pilsētas domē notikuši "divi apvērsumi", klāstīja Elksniņš. Viņš piebilda - tas nozīmē, ka domē nebūs stabilitātes, lai jauns vadītājs varētu īstenot ieceres.

Elkniņš teica, ka likums "Par pašvaldībām" nosaka divu mēnešu termiņu deputātiem vienoties par jaunu priekšsēdētāju. Ja deputāti nevienojās, tad pilsētā var notikt atkārtotas vēlēšanas.

Pēc Elksniņa domām, tas arī būtu labākais risinājums pilsētai un iedzīvotājiem - veikt atkārtotas vēlēšanas, "lai nākamais domes sasaukums būtu bez blēžiem un būtu stabils, lai pilsētā nebūtu satricinājumu".

Kā ziņots, ceturtdien no amata gāzts Daugavpils mērs Eigims.

Uz augšu