Policija vēl meklē kukuļa izspiešanā notiesāto bijušo mācību iestāžu vadītāju Stabiņu

Par kukuļa izspiešanu apsūdzētais kādreizējais Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) rektors un Rīgas komercģimnāzijas direktors Juris Stabiņš.

FOTO: Lita Krone/LETA

Valsts policijas (VP) rīcībā joprojām nav informācija par savulaik kukuļa izspiešanā notiesātā bijušā Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas (RPIVA) rektora un Rīgas Komercģimnāzijas direktora Jura Stabiņa atrašanās vietu.

Policijas veiktie Stabiņa meklēšanas pasākumi Rēzeknes pusē, pēc iesnieguma saņemšanas par Stabiņa bezvēsts pazušanu, nav snieguši rezultātus.

Stabiņš joprojām atrodas starptautiskajā meklēšanā izdošanas nolūkos soda izciešanai, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Gita Gžibovska.

Policijai nav informācijas par Stabiņa iespējamo atrašanās vietu, tāpēc ja iedzīvotāju rīcībā ir informācija, kas varētu sekmēt Stabiņa atrašanu, likumsargi aicina zvanīt pa tālruņa numuru 110 vai arī vērsties tuvākajā policijas iecirknī.

1940. gada novembrī dzimušo Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2004. gada septembrī. Stabiņam tika uzrādīta apsūdzība par kukuļa izspiešanu 13 551 lata (19 281 eiro) apjomā.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka viņš kukuli pieprasījis astoņas reizes. Lietā piecas epizodes ir par mēģinājumu izprasīt kukuli 12 995 latu (18 490 eiro) apjomā. Prokurors divas epizodes lietā izdalījis arī par sagatavošanos izspiest kukuli 2000 latu (2845 eiro) apjomā. Šīs epizodes bijušas saistītas ar viltotu dokumentu sagatavošanu, par ko varētu saņemt kukuli.

Apsūdzība bija uzrādīta par kukuļa izspiešanu no skolēnu vecākiem par bērnu uzņemšanu mācību iestādē.

2009. gada 8. septembrī Augstākās tiesas (AT) Senāts atstāja negrozītu nolēmumu, ar kuru Stabiņam iepriekš tika piespriests astoņu gadu cietumsods un mantas konfiskācija. Senāta lēmums nebija pārsūdzams, un lieta tika nodota Rīgas apgabaltiesai sprieduma izpildei.

Valsts policijai Stabiņu tomēr neizdevās nogādāt cietumā, jo rektors izrādījās pazudis. Par Stabiņa pazušanu policijai 2009. gada 14. septembrī ziņojis kaimiņš, kurš dzīvo blakus Stabiņa radinieku mājai Rēzeknes novada Rikavas pagastā.

Vēl pāris dienas kaimiņš esot redzējis Stabiņu, taču 13. septembrī viņu vairs nav saticis, bet nākamajā dienā gājis meklēt.

Nelielās Maltas upes krastā kaimiņš atradis Stabiņam piederošas drēbes, taču pašu kaimiņu nē. Pie mājas, kuru pieskatīja Stabiņš, atrasta arī neaizslēgta viņa automašīna. Uzsākot meklēšanu, tika pārbaudīta Maltas upes gultne vietā, kur, iespējams, pazudis Stabiņš, taču nekas netika atrasts.

Tāpat vēstīts, ka Ēģiptē aizturēta par kukuļņemšanu vainotā bijusī Rīgas domes amatpersona Ārija Stabiņa un patlaban Latvijas Ģenerālprokuratūra kompetentajām iestādēm ir nosūtījusi pagaidu apcietinājuma lūgums.

Tāpat norisinās izdošanas lūguma sagatavošanas process. KNAB Stabiņu turēja aizdomās par ilgstošu kukuļņemšanu apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu.

Pēc prokuratūras lēmuma par saukšanu pie kriminālatbildības Stabiņa 2013. gadā pazuda.

Uz augšu