Gobzems prasa SAB argumentēt, kāpēc viņa pielaides izvērtēšanai nepieciešams ilgāks laiks
Papildināta

Partijas "KPV LV" prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Ministru prezidenta amatam nominētais Aldis Gobzems (KPV LV) vēlas, lai Satversmes aizsardzības birojs (SAB) argumentē, kāpēc viņa pielaides izvērtēšanai nepieciešams tik ilgs laiks.

"Iestādei ar aptuveni astoņu miljonu budžetu šajā situācijā diez vai ir nepieciešams izprasīt kādus tiesiskās palīdzības lūgumus. Un vēsture rāda, ka to var izdarīt ļoti straujiem soļiem. Tāpēc arī šī problēma, kas patiesībā nav problēma, tiks atrisināta," žurnālistiem pauda premjera amata kandidāts.

Vairākas reizes vaicāts, kā viņš varēs pilnvērtīgi pildīt pienākumus, ja vēl nebūs SAB lēmuma par pielaidi valsts noslēpumam, Gobzems skaidroja, ka varēs pildīt savus pienākumus.

"Man būs pielaide, neuztraucieties," viņš uzsvēra.

Politiķis arī uzskata, ka esošais regulējums attiecībā uz pielaižu piešķiršanu nav demokrātisks un šī situācija tiks mainīta. Viņš norādīja, ka tas ir nedemokrātiski, ka ne tikai viņš, bet arī daudzi citi jaunie politiķi nevar pretendēt uz kādu posteni, kamēr nav saņemta pielaide valsts noslēpumam.

Premjera kandidāts arī pieļāva iespēju, ka SAB vadītājs Maizītis ir ķīlnieks šai situācijai un viņam jāpalīdz no tās iziet. "Šāda sistēma nav nevienā attīstītā pasaules valstī, tai skaitā Lietuvā un Igaunijā," uzsvēra Gobzems.

SAB aģentūrai LETA atzina, ka pārbaudes par Alda Gobzema atbilstību speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai pabeigšanas laiku šobrīd nav iespējams komentēt. Tas ir atkarīgs no pārbaudāmo faktu apjoma, norādīja birojā.

Uz jautājumu, vai Gobzems ir aicināts uz interviju SAB, birojā atbildēja, ka pārbaudāmās personas tiek aicinātas uz interviju pārbaudes noslēguma posmā.

» Valsts prezidents Raimonds Vējonis valdības veidošanu nolēmis uzticēt Gobzemam.

KPV LV parlamenta vēlēšanās ieguva otro vietu ar 14,25% vēlētāju atbalstu un 16 deputātu vietas 13. Saeimā.

Gobzems būs otrais nominētais premjera amata kandidāts, kurš mēģinās izveidot valdību. Iepriekš prezidents bija uzticējis valdības veidošanu Jaunās konservatīvas partijas (JKP) līderim Jānim Bordānam, kuram tas neizdevās.

Intervijā laikrakstam Neatkarīgā SAB direktors Jānis Maizītis paudis, ka Gobzema vētīšana, lai saņemtu pielaidi valsts noslēpumam, varētu ilgt pat pusgadu.

Uz augšu