"Dzelteno vestu" protesti Parīzē aizvadīti mierīgāk nekā pagājušonedēļ

FOTO: SIPA/Scanpix

Lai gan kārtējie "dzelteno vestu" kustības protesti Parīzē sestdien izvērtās vardarbīgās sadursmēs, pilsētai, šķiet, izdevies izvairīties no tik lielām nekārtībām, kādas tā pieredzēja pirms nedēļas.

Varasiestādes, bažījoties par grautiņu iespējamo atkārtošanos, īstenojušas pastiprinātus drošības pasākumus.

Parīzes centra ielās bija vērojamas žandarmērijas bruņumašīnas, kuras demonstranti mēģināja apturēt, apmētājot tās ar akmeņiem un brauktuves aizsprostojot ar degošām barikādēm.

Tomēr vardarbīgās sadursmes ne tuvu nebija tik vērienīgas kā grautiņi un vandālisms pagājušajā sestdienā.

Parīzē vien kārtības uzturēšanai mobilizēti 8000 policistu. Savukārt visā Francijā par drošību gādāja 89 000 kārtības sargu.

Protestu laikā Parīzē aizturēti vairāk nekā 650 cilvēki.

Iepriekš iekšlietu ministra vietnieks Lorāns Nuness paziņoja, ka saskaņā ar varasiestāžu aplēsēm "dzelteno vestu" protestos visā Francijā sestdien iesaistījies 31 000 cilvēku, no kuriem 700 aizturēti.

Protestētāju skaitu Parīzes ielās viņš novērtēja ar 8000.

Daudzi cilvēki tika aizturēti jau dzelzceļa stacijās, ja pie viņiem tika atrasti priekšmeti, kurus iespējams izmantot kā ieročus, piemēram, āmuri vai beisbola nūjas.

Policija stacijās cilvēkiem konfiscēja arī medicīniskās maskas un aizsargbrilles, jo tās protestētāji pielieto, lai aizsargātos no asaru gāzes.

Tiek ziņots, ka policija individuālās aizsardzības līdzekļus atņemot arī žurnālistiem.

Trim aģentūra AP reportieriem policisti konfiscējuši gāzmaskas un aizsargbrilles, lai gan viņiem bijušas varasiestāžu izsniegtās preses kartes.

No provincēm saņemtas ziņas, ka policija citviet Francijā liegusi uz Parīzi ejošajos vilcienos iekāpt cilvēkiem dzeltenajās atstarojošajās vestēs, kas kļuvušas par jaunās protestu kustības simbolu.

Fotogalerija: "Dzelteno vestu" protesti Parīzē 8. decembrī

Uz augšu