"Rīgas satiksmes" krimināllietā apcietināts arī Kokinas bijušais biznesa partneris Edgars Teterovskis

Aizturēšana "Rīgas satiksme" iepirkumu lietā.

FOTO: Edijs Pālens, Evija Trifanova/LETA

Kriminālprocesā par pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) iepirkumiem Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis arī vairāku nu jau neaktīvu uzņēmumu bijušo valdes locekli un dalībnieku Edgaru Teterovski, kurš savulaik bijis Čehijas uzņēmuma Škoda Transportation amatpersonas Vladislava Kozaka vadītās Tram Servis Riga valdes locekles Elīnas Kokinas biznesa partneris.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, Teterovskim un Kokinai 2016. gadā dažus mēnešus uz pusēm piederējusi SIA TT Service.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, Teterovskim kā drošības līdzeklis piemērota apcietinājums.

Saskaņā ar Firmas.lv datiem, uzņēmumam TT Service, kurā Teterovskis savulaik bija valdes loceklis un līdzīpašnieks, savulaik piederēja 35% Kozaka vadītā uzņēmuma Tram Servis Riga kapitāla daļu.

Tāpat Teterovskis no 2007. gada līdz 2010. gadam ir bijis SIA Jūrmala Elit 50% kapitāldaļu īpašnieks. 2007. un 2008. gadā Teterovskis bijis arī SIA TK Ceļu būve līdzīpašnieks.

Iepriekš Teterovskis bijis valdes loceklis SIA Uranus, Jūrmala Elit, TK Ceļu būve un SIA Luxwagen. 2016. gadā Teterovskis trīs mēnešus bija AS Daugavas loki padomes priekšsēdētāja vietnieks.

Arī Kokina no 2017. gada novembra līdz 2018. gada jūnijam ir bijusi valdes locekle SIA Uranus, kuras vienīgais īpašnieks ir TT Service.

2010. gadā Teterovskis ieķīlājis viņam tobrīd piederošās Jūrmala Elit kapitāldaļas AS Reverta.

Jūrmala Elit ir likvidēts 2012. gadā, TK Ceļu būve - 2011. gadā, bet Daugavas loki - 2018. gada novembrī.

Vienīgais patlaban nelikvidētais ir sēkleņu un kauleņu audzētājs Uranus un mazumtirdzniecības uzņēmums TT Service.

KNAB sāktajā kriminālprocesā par RS iepirkumiem Latvijā aizturētas kopumā sešas personas - Teterovskis, Kokina, Kozaks, RS infrastruktūras uzturēšanas un attīstības departamenta direktors Igors Volkinšteins, SIA Alkom-Trans līdzīpašnieks Aleksandrs Krjačeks un uzņēmējs Māris Martinsons.

Uz augšu