C, 23.03.2023.

Ditas Lūriņas-Eglienas novēlējums jaunajā gadā: "Uztvert vieglāk dzīvi, sevi un mākslu"

Ekskluzīvi Apollo
Apollo.lv
Ditas Lūriņas-Eglienas novēlējums jaunajā gadā: "Uztvert vieglāk dzīvi, sevi un mākslu"
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Māra Martinsona romantiskā komēdija savij dažādu cilvēku stāstus Vecgada vakarā. Viens no tiem ir aktrises Ditas Lūriņas-Eglienas tēls Vaida, kas filmā ir Dzintara (Valdis Melderis) sieva. Tiesa gan filmā viņa iepazīst savu vīru dažādās šķautnēs - ne tikai gādīgo ģimenes cilvēku. Bet par laimi viņai ir draudzene Līga (Dārta Daneviča), kas sniedz draudzenei ne tikai padomu Vecgada vakarā, bet ir gatava arī iesaistīties kādā avantūrā, lai ļautu Vaidai ieraudzīt vīru citā lomā. Kā Dzintars tiks galā ar situāciju, skaties filmu “Jaungada taksometrs”!

“Filmā “Jaungada taksometrs” atveidoju Vaidu, kas spēlē Dzintara (Valdis Melderis) sievu. Lai tiktu līdz šai lomai bija pagājis kāds laiks, kopš iepazinos ar režisoru Māri Martinsonu. Tā mēs ik pa brīdim mēģinājām sadarboties, bet tā līdz gala mūsu ceļi nebija krustojušies. Šajā filmā ir redzams mūsu ilgās pazīšanās rezultāts - Vaidas loma,” stāsta Dita Lūriņa-Egliena.

Māris Martinsons jau nesāk bija iecerējis lomu Ditai Lūriņai-Eglienai kādā savā filmā. Dita atklāj, kā režisors sācis sarunu par filmēšanos romantiskā komēdijā “Jaungada taksometrs”:

“Pirms filmas tapšanas Māris mani uzrunāja ar stāstu, ka mums latviešiem vajadzētu tādu filmu, ko varētu rādīt Ziemassvētku laikā, jo ap Jāņiem mums latviešiem ir ko skatīties, taču ap Jauno gadu mēs izvēlamies Krievijā tapušas filmas. Tāpēc mums vajadzētu mēģināt piedāvāt kādu alternatīvu. Tas jau man likās jauks sākums, un man kā aktrisei nelika neko gaidīt, kā tikai iet, ļauties un paļauties.”

Dita Lūriņa–Egliena ne tikai filmas skatītājiem izsaka novēlējumu: “Svētkos novēlu visiem uztvert visu vieglāk gan dzīvi, gan mākslu. Un vairāk vienkārši ļauties.”

Filma stāsta par notikumiem Vecgada vakarā, kad taksometrā nejauši atstātā Jaungada dāvana liek Andrejam (Laurim Reinikam) atcerēties raibo svinētāju kompāniju, kura tai vakarā viesojusies viņa automobilī. Bet vai pats taksists piedzīvos Jaungada brīnumu?

Filmas aktieru sastāvs: Lauris Reiniks, Nauris Brikmanis, Valdis Melderis, Zane Dombrovska, Dita Lūriņa - Egliena, Dārta Daneviča, Andris Bulis, Ieva Florence, Māra Sleja, Valters Krauze, Baiba Sipeniece – Gavere, u.c.

Filmas veidotāji ir starptautiski atzītais filmu režisors Māris Martinsons, producente Linda Krūkle (filmas “Nevajadzīgie ļaudis” (Lielais Kristaps / Labākā filma 2008), “Amaya”, “Romeo n’ Džuljeta”, “Maģiskais kimono”, u.c.) un operators Jānis Jurkovskis. Filmu producē producēšanas kompānija Krukfilms (Latvija).

Foto: "Jaungada taksometrs" ir pienācis! Pirmizrādes viesu ierašanās

Tēmas
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu