C, 30.11.2023.

Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā Jarmarka

Apollo.lv
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā "Jarmarka"
Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā "Jarmarka" Foto: Mārtiņš Otto, TVNET

No 15. - 30. decembrim Mākslas akadēmijā norisināsies ikgadējā studentu mākslas darbu izstāde, gadatirgus un labdarības akcija Jarmarka, un šogad izstādes sauklis iemantojis nosaukumu "Māksla ir modē", vēsta pasākuma organizatori.

Apmeklētāji tiek aicināti nākt un iepazīt studiju laikā tapušos mākslas darbus: gleznas, grafikas, tekstilu, rotas, keramiku, modi u.c. Vienuviet būs apskatāmi vairāk nekā 10 000 unikālu mākslas un dizaina darbu, kurām studenti cenu nosaka paši. Jarmarku apmeklēt ir interesanti arī atkārtoti, jo ekspozīcija mainās ik dienu.

Fotogalerija: Mākslas akadēmijā durvis vērusi ikgadējā Jarmarka

Katru no izstādītajiem darbiem būs iespējams arī iegādāties, tā atbalstot studentu jaunradi, bet daļa no ienākumiem tiks arī ziedota LMA vēsturiskās jūgendstila ēkas un īpašuma Ikšķilē J. Kugas mājas atjaunošanas un renovēšanas darbiem.

LMA rektors, profesors Kristaps Zariņš: "Gadu mija ir zvaigžņots mirklis. Cilvēki tiecas iepriecināt viens otru. Mākslas akadēmija ir vieta, kur skatīt studentu radošo sniegumu, atbrīvojas gars un pildās apcirknis."

Jarmarkas organizatori priecājas par nemainīgi lielu apmeklētāju skaitu, ko ik gadu pulcē šis notikums. Ik gadu darbus izstāda ap 350 topošo mākslinieku.

Jarmarka atvērta no 15. decembra līdz 30. decembrim, katru dienu no pulksten 11 līdz 20. 24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas. Ieeja izstādē caur LMA centrālo ieeju bez maksas.

Jarmarku organizē biedrība Kultūras Perons un Latvijas Mākslas akadēmija.

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu